Facebook Google+ Twitter

Sondaż. Zwiększa się przewaga PiS nad PO

Pod stopami szefa Platformy Obywatelskiej, w politycznej grze o prymat społecznego poparcia, coraz bardziej pogłębia się rozwarcie, między PiS i PO. Niestety na korzyść tej pierwszej partii.

 / Fot. Wikimedia CommonsW tak upalny dzień, jak dziś, kiedy nikomu nie chce się myśleć o polityce, jeden polityk myślący o niej nieustannie przynajmniej od sześciu lat, może mieć jak najlepsze o niej zdanie; jest nim Jarosław Kaczyński. Nie dość, że od jakiegoś czasu jego partia ma wreszcie wymarzoną przewagę w słupkach nad Platformą, to jeszcze na dodatek tendencja utrzymuje się coraz dłużej i nawet szybuje. Według pracowni badawczej Homo Homini, w ostatnich dwóch tygodniach PiS zyskało 3 punkty proc. społecznego poparcia, a Platforma Obywatelska straciła 2 punkty procentowe.

Jak podaje sondaż Homo Homini, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 35 proc. poparcia, gdyby wybory do parlamentu odbyły się na początku sierpnia 2013 roku. Natomiast na PO oddałoby w tym czasie głosy 24 proc. badanych - podaje dziennik.pl.

Te wskaźniki pokazują, że PiS od ostatniego badania zyskał poparcie i zdobył kolejne 3 punkty proc., a liczba osób popierających Platformę Obywatelską, spadła o 2 punkty proc.

Na trzecim miejscu w sondażu uplasowało się SLD, na którą to partię chce oddać swój głos 15 proc. badanych Polaków, a na czwartym miejscu - PSL z 5 procentami głosów. Trzeba podkreślić, że poparcie dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Polskiego Stronnictwa Ludowego nie zmieniło się w ostatnich dwóch tygodniach.

Gdyby wybory był na początku sierpnia, do Sejmu nie weszłyby dwie partie: Solidarna Polska, na którą chce głosować tylko 3 proc. badanych (spadek o 1 punkt proc.) i Ruch Palikota z poparciem także 3 proc. głosów (w obu przypadkach poparcie się nie zmieniło). Wśród osób badanych 15 procent nie wskazało poparcia dla żadnej partii.

Homo Homini przeprowadzono sondaż dla portalu WP.pl, 6 sierpnia 2013 roku, na reprezentatywnej próbie ponad 1 tys. dorosłych Polaków.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Gdyby człowiek nie zapomina,ł że jakieś siły niewidzialne piszą mu historie którą powinien pamiętać ,a to z powodu tego, że jest. "Tylko człowiekiem"
A to dlatego ,że bohaterowie którzy w swojej pysze zamajaczyli, że będą bogami tego świat,dziś zamieniają się w proch,pozostawili po sobie kraje zalane krwią i cierpienia narodów. I wciąż nasuwa się takie smutne pytanie? Dlaczego człowiek z prochu ziemi został stworzony w swojej pysze pragnie zdobywać władzę, nie bacząc, że historia, w tak szybkim czasie zabiera mu pewną władzę i oddaje ją następnemu który też żadnej pewności nie posiada, jak mu się, zakończy to gorzkie pełne poniżenia, warunkach kryzysu rządzenie.

I to stare dawne Rzymskie przysłowie, powinien każdy człowiek pamiętać który posiada jaką kol wiek władze," Pamiętaj,że jesteś tylko człowiekiem". I ten który cię postawił na ten piedestał władzy,zdolny cię też z niej rzucić , a wierzysz w niego bo z dumą i przekonaniem, wypowiadasz, "Tak mi dopomóż Bóg". I dlatego nie mogę być ateistą, bo tak niedawno ten Bóg który, dał władzę, Prawu i Sprawiedliwości tak szybko ją odebrał i zniewolił ją też braci tej samej ideologii, po to ,żeby w kryzysie przechodził takie poniżenie od swoich braci wierze.I ten który władzę sprawuje na tej ziemi istnieje i objawia człowiekowi ,żeby pamiętał, że jest tylko człowiekiem.
I wierzcie mi cholernie mi żal ludzi którzy są powołani na stanowiska rządzenia, których za poświęcenie są obrzucani epitetami, lub jajkami.Po prostu mi ich żal, bo wiem od kogo tą niewdzięczną władzę otrzymują. I za małe uchybienie,dostojnego gościa jak Pan Gowin, wystawiają na poniżenie.Dlaczego człowiek tak szybko zapomina że jest z prochu stworzony zostaje upośledzony w hipnozę i nienawiść do brata wierze, i ten jego Bóg zabiera mu zdrowe myślenie.Dlatego ten Mesjasz w którego 95% wierzy Tak jasno powiedział mieszkańcom tej ziemi ,że "Bogiem tego świata jest Szatan".I tej wiedzy narodom którzy Jezusa, za Boga uznają brakuje,bo by się miłowali i z czystym sumieniem zamieniali by się w proch" "Pamiętaj,że jesteś tylko człowiekiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sondaże są ciekawe, należy pamiętać, że robione są w miastach i ten wzrost może być spowodowany tym, że moherowe muzeum siedzi w domach i bierze udział w sondażach, kiedy reszta wczasuje i urlopuje :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.