Facebook Google+ Twitter

Sondaże: młodzi zagłosują na PiS? PO mogła stracić nawet 30 pkt proc.

Według sondaży SMG/KRC i TNS OBOP, wśród młodzieży w grupie wiekowej 18-24 lata, PiS może liczyć na minimalnie większe poparcie niż PO. W 2007 roku, Platforma Obywatelska wyprzedzała największą partię opozycyjną o ponad 30 pkt procentowych!

Sonda

Dlaczego młodzi chcą głosować na PiS?

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaJak informuje "Rzeczpospolita", według sondażu SMG/KRC dla TVN24 z 10 i 11 września, na PiS zagłosowałoby 29 proc. młodych wyborców, natomiast na PO - 27 proc. Nieco większą różnicę wykazuje sondaż TNS OBOP z dni 4-8 sierpnia. Według niego, na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 23 proc. badanych w grupie wiekowej 18-24 lata, a na ekipę Donalda Tuska - 20 proc.

Czytaj też: Kaczyński: tracimy tylko 2 proc. do PO. "To może być manipulacja"

Sondaże te pokazują drastyczną zmianę, w porównaniu do badań przed wyborami parlamentarnymi w 2007 roku. Wówczas, według sondaży exit poll, PO zdobyła 54,7 proc. głosów "młodego pokolenia", natomiast PiS - 22,9 proc.

- Platforma przez ostatnie cztery lata zrobiła niewiele, by tak wysokie poparcie wśród młodych utrzymać. Wysokie bezrobocie wśród absolwentów, drogie kredyty i mieszkania, brak znaczącego wsparcia dla młodych rodzin to tylko niektóre z zarzutów, jakie młodzi mogą jej postawić - tłumaczy dla "Rzeczpospolitej" wyniki badań, dr Jacek Kloczkowski, politolog z krakowskiego Ośrodka Myśli Politycznej.

Eksperci zwracają również uwagę na to, że młodzi wyborcy mogą nie pamiętać już rządów PiS. Polityczną rzeczywistością oceniają tylko przez pryzmat rządów PO. Podkreślają również, że w tej grupie wiekowej, poparcie jest wyjątkowo niestabilne.

Członkowie Platformy Obywatelskiej, przekonują z kolei, że według ich badań, nadal wyprzedzają PiS wśród młodych.

Źródło:
Rzeczpospolita
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (84):

Sortuj komentarze:

bob
 • bob
 • 18.09.2011 18:19

polityka zagraniczna i gospodarcza proponowana przez pis to nieszczęście i izolacja dla Polski - oni nie rozumieją , że zawsze świat będzie się liczył z potęgami takimi jak Rosja czy Niemcy bardziej niż z Polską i żadne tupanie nóżką i pohukiwanie tego nie zmieni - Tusk to rozumie i jest powszechnie szanowany

Komentarz został ukrytyrozwiń
bob
 • bob
 • 18.09.2011 18:12

tylko debil może twierdzić , ze pis i kaczanski są w Niemczech popularni

Komentarz został ukrytyrozwiń
westwalia3
 • westwalia3
 • 17.09.2011 00:18

ja tez, PIS jest w Niemczech popularny ,a P.Kaczanskiego uwielbiam za jego poczucie godnosci i madrosc polityczna

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 14.09.2011 21:41

To czcze gadanie. Bez wątpienia kawaler z kotem wygląda ''wiarygodnie'' z małymi dziećmi. Następna przedwyborcza ściema.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe czym PIS przyciągną młodych? Nie oszukujmy się, to partia nacjonalistów, którzy pragną władzy. Władzy dla samej władzy. Już rządzili i wyszło im to marnie. Zamrożenie stosunków z Rosją, obiekt kpin państw Unii, Polska przestała liczyć się na arenie europejskiej. To fakty. Nie jestem zwolennikiem PO, PSL czy SLD. Zwyczajnie patrzę i potrafię wyciągać wnioski. Ponowne rządy PIS to klęska naszego kraju. Ale w razie potrzeby i to przetrzymam. Szkoda tylko, że w takiej sytuacji Polska straci bardzo dużo... Szkoda mojej Ojczyzny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kazimiera Witowska
 • Kazimiera Witowska
 • 14.09.2011 15:48

Dziękuje za szczere i od serca płynące rady ,dobry człowieku z nickiem :czyt Dzisiaj 15:12.Teraz pisz konkrety albo sam się udaj tam gdzie mnie wysyłasz i niech sprawdzą coś jest za jeden . Jaki jest twój stan poczytalności .Już zaczynają się zaczepki aby tylko uciec od tematu i prawdy o PiS .

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyt
 • czyt
 • 14.09.2011 15:12

Witowska , katoliczko Polko zanim cokolwiek zrobisz wybierz się do psychiatry, taka wizyta w twoim przypadku wskazana.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kazimiera Witowska
 • Kazimiera Witowska
 • 14.09.2011 15:05

Strachy nie na Lachy !Ja wypowiadam się , gdyż wy z PiS jestescie hipokrytami i szkodzicie mojej ojczyżnie .Jesteście złem na tej polskiej ziemi .Oczywiscie się nie boje ,bo pisze prawde o was i o tym PiS .Pani Wieczorek no to szybko do prokuratury .Biegusiem!Nie mam sie czego bać !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Kazimiera Witowska

W Pani głosie wyczuwa się ogromną gorycz z faktu że LPR przepadł i nie istnieje na scenie politycznej. Giertych sobie poradził ma kancelarię adwokacką i forsy jak lodu a Pani chyba się nie poszczęściło.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyt
 • czyt
 • 14.09.2011 14:56

Witowska z ciebie katolik jak z koziej d.....trąba. Jesteś nawiedzona.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.