Facebook Google+ Twitter

Song Of Songs Festival - Armia, Izrael, Maleo i inni

Już za 10 dni, 26 czerwca rusza XIII edycja Song Of Songs Festival w Toruniu, na której wystąpią znakomite zespoły polskiej sceny rockowej.

Song Of Songs Festival to największy w Europie Środkowo-Wschodniej mat.promocyjny / Fot. Song Of Songs Festivalekumeniczny festiwal muzyki chrześcijańskiej, odbywający się co roku poczynając od 1999 r. Festiwal prezentuje szerokie spektrum gatunków muzycznych, rożne techniki i aranżacje, współczesnej, muzyki chrześcijańskiej. Twórczość znakomitych solistów i zespołów z zagranicy, zarówno tę profesjonalną, jak i debiutancką (łącznie wystąpi 13 zespołów).

Jak mówią organizatorzy festiwalu Remigiusz Trawiński i Wojciech Zaguła - „Idea organizacji tej cyklicznej imprezy wynika z przekonania, że w jednoczącej się Europie można i trzeba szukać obszarów, w których młodzi ludzie, znajdą wspólną płaszczyznę z innymi, podobnie czującymi i myślącymi. Najlepszą formą jest muzyka, w szczególności ta inspirowana chrześcijańską tradycją i prawdą płynącą z Ewangelii. Jest jednocześnie drogą do pokonywania uprzedzeń, wrogości i obojętności wobec innych ludzi, czy innych wyznań religijnych...”.

Jednak Song Of Songs to nie tylko festiwal dla ludzi wierzących.. to przede wszystkim spora dawka dobrej muzyki, a występujący na nim artyści to nie tylko ci znani z głoszenia w swoich tekstach chrześcijańskich prawd, ale także ci niezwiązani ze sceną muzyki religijnej, a podobnie jak wielu uczestników, dopiero poszukujący Boga. Dzięki nim festiwal nie jest jedynie czasem chrześcijańskiej afirmacji, ale stanowi okazję do zadawania trudnych pytań na drodze wiary. Festiwal, co roku gromadzi kilkanaście tysięcy ludzi z całej Polski, tym bardziej niezrozumiały jest fakt, iż w tym roku to już ostatnia i niestety pożegnalna edycja tej imprezy..

Hymn Song Of Songs Festival (sł. i muz. Robert Friedrich):
Jak co roku na scenie, podczas festiwalu, wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, dobrze już znane toruńskiej publiczności: Armia, Izrael, Maleo Reggae Rockers, TGD, Anstasis oraz równie interesujący debiutanci m.in.: 40i30na70, Stróże Poranka, Lidia Pospieszalska czy La Pallotina. Nie zabraknie także, jak co roku zespołów z zagranicy, które tym razem reprezentować będą dwie grupy z Chorwacji: Effatha i Božje Ovčice oraz Kana z Ukrainy. A punktem szczególnym programu będzie jubileuszowy koncert zespołu Armia, świętującego w tym roku 25-lecie swojego istnienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

of course, jednak większość zespołów występujących tego dnia to rockowe nurty, stąd uogólnienie:)
btw.. dziękuje za b dobrą ocenę materiału.

Komentarz został ukrytyrozwiń

INTERESUJĄCY ARTYKUŁ A PROPO IZRAEL I MALEO REGGAE ROCKERS GRAJA REGGAE:) 5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.