Sony Ericsson Championships - Doha 2008

W Ad-Dauha, stolicy Kataru, już trzeci dzień trwa turniej mistrzowski w tenisie ziemnym kobiet, Sony Ericsson Championships - Doha 2008.

Jelena Jankovic. / Fot. Wikimedia CommosTrzeciego dnia dnia zmagań tenisistek rozegrano trzy pojedynki. Jeden w grupie „białej”, gdzie Rosjanka Svetlana Kuznetsova uległa w dwóch setach – 7:6 (8:6), 6:4 Serbce Jelenie Jankovic. Pierwszy set był bardzo wyrównany i zacięty. Obfitował we wzajemne przełamania serwisu. Zawodniczki rozstrzygnęły go dopiero w tie breaku. W drugim secie Kuznetsova zagrała już dużo gorzej i Jankovic w drugiej fazie seta nie miała kłopotu z pokonaniem Rosjanki.

W wyniku tego rozstrzygnięcia Jelana Jankovic awansowała do półfinału i jednocześnie zapewniła awans innej Rosjance Verze Zvonarevej. Ich bezpośredni pojedynek nie będzie miał już znaczenia co do awansu. Ustali jedynie kolejność w grupie „białej”.

W grupie „bordowej”, odbyły się dwa pojedynki. W pierwszym Venus Williams wygrała ze swoją młodszą siostrą Sereną 5:7 6:1 6:0 . Tym samym Venus wywalczyła awans do półfinału z kompletem zwycięstw w grupie. W drugim spotkaniu, w tej grupie, doszło do konfrontacji Dinary Safiny z Jeleną Dementievą. Po około półtoragodzinnym spotkaniu o pięć lat starsza Dementieva zwyciężyła w dwóch setach 6:2 6:4, zachowując szanse na awans do półfinału. W ostatnim swoim pojedynku grupowym musi tylko pokonać Serenę Williams.