Facebook Google+ Twitter

Sony sprzedało 5.4 mln kopii PS4, bijąc na głowę XboX One

Japoński koncern Sony opublikował zestawienia ze sprzedaży konsoli za ostatnie kilka miesięcy. Wyniika z nich, że PS4 jest najlepiej sprzedającą się obecnie platformą do gier. Do tej pory w ręce klientów trafiło 5,4 mln egzemplarzy.

 / Fot. By William Tung from USA (SDCC13 - Sony Booth  Uploaded by daisydeee) [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia CoSony sprzedało 5,4 mln egzemplarzy konsoli PlayStation4 od momentu ukazania się produktu na rynku. PS4 została wypuszczona na rynek jesienią ubiegłego roku, mając stanowić bezpośrednią konkurencję dla Xbox One Microsfotu. W ostatnim czasie zarówno Sony, jaki i Microsoft aktwnie przekonują o własnym sukcesie komercyjnym. Według najnowszych danych, liczba sprzedanych Xboxów wyniosła około 3 mln podczas gdy do 8 lutego Sony sprzedało 5,3 mln egzemplarzy. Firma w pełni wykorzystała dane sprzedaży, by promować się jako najlepszy producent konsoli do gier.

"Jestem podekscytowany, że tak wielu klientów na całym świecie nadal decyduje się wybrać PS4, by grać w ciągu roku i sezonie wakacyjnym" - oświadczył dyrektor Sony Computer Entertainment.

"Jesteśmy zachwyceni, że zgodnie z najnowszymi danymi NPD Groups, PS4 było najlepiej sprzedającą się konsolą w Stanach Zjednoczonych. PS4 wciąż nabiera rozpędu, w związku z czym jesteśmy bardzo wdzięczni za pasję i wsparcie wszystkich fanów PlayStation. 22 lutego PS4 wchodzi do Japonii i nie mogę się doczekać, by gracze z Japonii mogli doświadczyć szerokich opcji społecznościowych i wyjątkowej rozgrywki dostepnej tylko na PS4" - podsumował.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.