Facebook Google+ Twitter

Sony szantażowane przez hakerów. Grozili, że ujawnią poufne dane

Strona Sony Pictures Entertainment została przejęta przez hakerów. Cyberprzestępcy zamieścili na niej trupą czaszkę i domagali się spełnienia ich żądań. W przeciwnym razie zagrozili ujawnieniem tajnych danych firmy.

https://flic.kr/p/68gVQm / Fot. Steve Maw/CC BY-ND 2.0Hakerzy oznaczyli swoją wiadomość hashtagiem #GOP. Może to świadczyć o tym, że należą do grupy Guardians of Peace, czyli Strażników pokoju - podaje TVN24bis.pl.

Sony po ataku wyłączyło własną sieć. Przestępcy mieli poinformować w koncern, że weszli w posiadanie informacji stanowiących tajemnicę spółki. Według jednego z użytkowników serwisu Reddit komunikat miał brzmieć: "Uwaga: już was ostrzegaliśmy, a to dopiero początek. Uzyskaliśmy wszystkie wasze wewnętrzne dane, wliczając w to te tajne i ściśle tajne".

Czytaj także: Trojan Regin zagraża instytucjom rządowym i firmom. Zauważono go już 11 lat temu


Obecnie strona Sony działa już poprawnie. Japoński koncern nie po raz pierwszy padł ofiarą cyberprzestępców. W sierpniu bieżącego roku zaatakowano sieć Playstation Network. Kilka lat temu wyciekły dane klientów usług Sondy Online i PlayStation Network - przypomina Dziennik.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.