Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6864 miejsce

Sony zapowiedziało PlayStation 4

W nocy naszego czasu, firma Sony zapowiedziała długo oczekiwaną konsolę z serii PlayStation. Jej oficjalna nazwa to Play Station 4. Zdaniem twórców, nowy sprzęt i jego możliwości, mają być rewolucją w świecie elektronicznej rozrywki.

 / Fot. EPA/PETER FOLEYSony zaprezentowało PS4 na konferencji, która rozpoczeła się w Nowym Jorku o północy naszego czasu. Można było tylko podejrzewać, jaki będzie cel prezentacji japońskiej firmy. Atmosferę oczekiwania podgrzano kilka tygodni temu, kiedy 2,5 tys. dziennikarzy z całego świata otrzymało tajemnicze zaproszenia. Nie padło w nich jednak ani słowo, jaki będzie cel imprezy. Środowisko graczy i branżowych żurnalistów było jednak pewne, że chodzi o pokazanie światu nowego dziecka - PS4.

Przedstawiciele koncernu na początku powiedzieli co nieco o rozwoju marki Play Station i jej znaczeniu dla rozwoju elektronicznej rozrywki. Potem pokazany został kontroler, jednak nadal nie wiadomo jak wygląda sama konsola.

PS4, w założeniach projektantów, ma być jak PC - posiadać podzespoły podobne do tych z komputerów osobistych: procesor x86, 8GB pamięci RAM DDR5 i dysk twardy. A także bezprzewodowy kontroler DualShock 4 z przyciskiem Share, wyjściem na słuchawki, dotykowym panelem i tzw. light barem, wykrywającym ruchy pada.

Główny projektant konsoli Mike Cerny, powiedział w trakcie swojej części prezentacji, że sam procesor graficzny nowej konsoli firmy Sony ma mieć wystarczającą moc do wyświetlania obrazu z silnika Unreal Engine 4 oraz obsługi fizyki w silniku Havok.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czy znajdzie się producent, który będzie produkował konsole tylko do gier pokojowych?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.