Facebook Google+ Twitter

Sookie musi walczyć o życie... Nowy tom Czystej Krwi

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-01-27 17:00

Powieści o kelnerce-telepatce Sookie Stackhouse to wspaniałe historie z amerykańskiego Południa zaludnionego barwnymi postaciami: ludźmi, czarownicami, wróżkami, wampirami, wilkołakami i zmiennokształtnymi. Niektóre z nich to istoty dobre, wiele jednak nastaje na życie innych, zarówno w nocy, jak i w dzień.

"Definitywnie Martwy" ukazuje się 26 stycznia w Wydawnictwie Mag

Sookie nie posiada zbyt dużej rodziny, ze smutkiem więc przyjęła wiadomość o śmierci jednej z najbliższych krewnych. Dodatkowo, zaskoczyła ją nowina, że kuzynka Hadley, bliska faworyta wampirzej królowej z Nowego Orleanu, również stała się wampirzycą, toteż właściwie... już wcześniej w zasadzie nie żyła. Teraz jednak Hadley umarła śmiercią ostateczną i nieodwracalną, pozostawiwszy w spadku wszystkie swoje dobra właśnie Sookie. Sookie jedzie do wampirzej stolicy odebrać dziedzictwo i natychmiast naraża się na niebezpieczeństwo. Ktoś najwyraźniej nie chce, by zbyt dokładnie drążyła przeszłość kuzynki, a wśród otrzymanych rzeczy najprawdopodobniej znajduje się coś, czego wszyscy szukają. Sookie zatem znów jest w niebezpieczeństwie – tym razem zagrażają jej nie tylko wampiry, lecz także wilkołaki, które widocznie zapomniały, że dziewczynę mianowano przyjaciółką stada. Sookie musi walczyć o życie...

Seria o Sookie Stackhouse stała się podstawą do kultowego serialu Czysta Krew emitowanego w Polsce od lutego 2009 na kanale HBO. Twórcą serialu jest laureat Oscara Alan Ball, zdobywca nagrody Emmy, Oscara za "American Beauty" i pomysłodawca kultowej produkcji "Sześć stóp pod ziemią". Serial osiągnął gigantyczny sukces i otrzymał dwie nominacje do Złotych Globów. Pierwszy sezon był
najlepiej oglądany serialem HBO również w Polsce. Główną rolę Sookie Stackhouse gra laureatka nagrody Akademii Anna Paquin. Serial emitowany jest w ponad 10 krajach świata. Charlaine Harris podpisała kontrakt na ekranizację 4 powieści. Obecnie HBO emituje 3. sezon, nakręcony na podstawie 3. książki pt. Klub Martwych.

Wydawnictwo MAG

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ayo
  • ayo
  • 13.02.2011 17:49

A Harris w maju wydaje 11 tom w USA, więc polskie wydawnictwo powinno się pospieszyć w wydawaniem kolejnych tłumaczeń, bo zostajecie w daleki ogonie :]. A dla wielbicieli, którzy znają w miarę choć angielski polecam czytanie oryginałów jeśli nie możecie się doczekać kolejnych polskich wydań.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.