Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7118 miejsce

Sopel - raper, który rymuje o Elblągu

Ma talent, a historia o nim jest prawdziwa. Jest kimś kim warto się zainteresować.Na YouTube, zupełnie przypadkowo znalazłam tę piosenkę o Elblągu. Przesłuchałam kawałek kilka razy i... postanowiłam nawiązać kontakt z osobą, która jest autorem tego dzieła. Dlaczego? Ponieważ uważam, że ma talent i dodatkowo jest również z mojego miasta - Elbląga.

Spotkaliśmy się na elbląskim lotnisku, to miejsce nie było przypadkowe, bo właśnie tu artysta kręcił sceny do swojego, 5. już, teledysku. Sopel, bo o nim mowa, okazał się osobą miłą, przystojną, a przede wszystkim kochającą to, co robi. Był tam ze swoją ekipą i wspólnie kręcili kolejny teledysk. Rozmawialiśmy chwilę i postanowiliśmy spotkać się innym razem, ponieważ dynamika kręcenia klipu nie pozwoliła na swobodną rozmowę.

Po kilku dniach spotkaliśmy się w jednej z kafejek na mieście, gdzie opowiedział mi o swojej pasji. Zreferuję krótko jak Sopel rozpoczął swoją przygodę z hip-hopem.
Zaczęło się od śmiesznych rymowanek, które układał jego kolega. To właśnie on podsunął Soplowi pomysł układania kolejnych, które po pewnym czasie zamieniły się w jego pierwsze utwory. Jednak czynnikiem, który zadecydował o rozwoju jego pasji był program "MTV YO! RAPS", który był emitowany w godzinach nocnych w telewizji kablowej. Był niezwykle zafascynowany tym, jak można układać rymy pod muzykę, a zarazem przekazywać dzięki temu jakąś wartościową treść. Wszędzie gdzie przebywał, układał nowe rymy.

Po niedługim czasie Sopel założył własny zespół w składzie: SOPEL, BUDYŃ, DJ WR, INIO i GIBON. Wszystko zaczęło się w piwnicy sąsiada, w której spędzali bardzo dużo czasu, układali rymy i nagrywali kawałki na starego "Kasprzaka". Kiedy udało im się zrobić pierwsze dobre nagranie, postanowili udać się z nim do Młodzieżowego Domu Kultury. Krótko po tym dostali propozycję, aby wystąpić na imprezie pt.: "MARATON TRZEŹWOŚCI", był to 1995 rok. Po
koncercie Sopel utwierdził się w przekonaniu, że to właśnie muzyka jest jego życiem. I tak to właśnie się zaczęło. Po roku z całego pierwszego składu został tylko Sopel.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

PPG-SCA
  • PPG-SCA
  • 16.04.2011 02:12

Sopel? kto to jest? zawszony pseudo raper !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Brain damage
  • Brain damage
  • 20.10.2010 04:03

Co to jest raper? To popierdulka jakas a nie raper... Sa duzo fajniejsze emily bez tanich teledyskow z zamaskowanym typem! Co on Za sido sie
ma?!! Nara www.wylgarnyelblag.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słabo się znam na takiej muzyce, ale ciekawych ludzi trzeba promować - 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może Sopel śpiewa o Zamechu czy fabryce U-botów wywiezionej do gołego betonu z Elbląga po wojnie do ZSRR. To o U-botach i pozostałym betonie po fabryce mogłoby zaciekawić wiele osób. Kiedyś poznałem inż z Elbląga i stąd ta moja wiedza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.05.2010 20:08

5+

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.05.2010 19:30

Łukasz Zawadzki"Na spotkaniu z Tobą też miał tą chustkę na twarzy? Image, na minus ziomuś. "
............. a nie myślałeś że może ma swoje powody??
muzyka i słowa na 5 , nie śpiewa o czymś czego nie przeżył.

Komentarz został ukrytyrozwiń

chłopaczyna ma dobre rymy i niezły flow byłam kiedys na jego koncercie w Olsztynie dawał niezle czadu.
Wreszcie konkretny ziom bedzie reprezentował masze miasto, Elbląg górą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na spotkaniu z Tobą też miał tą chustkę na twarzy? Image, na minus ziomuś.

Komentarz został ukrytyrozwiń

*5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pochodzę z Elbląga i słyszałam o tym artyście przejrzałam jego wszyskie klipy i przesłuchałam jego wszystkie utwory na myspace i bardzo mi się podobają a ten jego nowy kawałek, do którego ma kręcić klip pt: "Elbląg" jest naprawdę dobry i po pierwszym przesłuchaniu mnie rozbrojił aż miałam dreszcze na skórze. Tu pytanie dlaczego Elbląg nie promuje własnych artystów. 5 dla SOPLA - bardzo dobra muza!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.