Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31333 miejsce

Sopocka biblioteka Mistrzem Promocji Czytania

Podczas gali z okazji Światowego Dnia Książki, 23 kwietnia, zostały przyznane nagrody dla najaktywniejszych księgarni i bibliotek w Polsce. Drugie miejsce zajęła Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie.

Dyplom Mistrza Promocji Czytania dla Sopockiej Biblioteki / Fot. Magdalena WojciechowskaOrganizatorem Gali w Filharmonii Narodowej w Warszawie była Polska Izba Książki. W tym roku po raz pierwszy poza nagrodami branżowymi dla wydawnictw uhonorowano także biblioteki i księgarnie, które najaktywniej działają na rzecz promocji książki i czytelnictwa. O pierwsze miejsce walczyły duże biblioteki np. warszawska czy śląska oraz placówki z małych miast. Tym bardziej cieszy sopockich bibliotekarzy zajęcie drugiego miejsca w tak doborowym towarzystwie. Tytuł Mistrza Promocji Książki oraz dyplom odebrał w Warszawie Dyrektor MBP w Sopocie Roman Wojciechowski.

Przepis na sukces jest prosty. Niespełna 30 osób zatrudnionych w sopockiej bibliotece w minionym roku zorganizowało i przeprowadziło dla mieszkańców oraz gości tego pięknego kurortu 6000 imprez promujących czytanie.

Kryją się za tym niewielkie, osiedlowe spotkania z najmłodszymi czytelnikami oraz duże imprezy gromadzące kilkaset osób, takie jak, Biesiady Literackie z udziałem znanych dziennikarzy, pisarzy, polityków czy psychologów. Coraz większa popularnością cieszy się Dyskusyjny Klub Książki. Konkurs Poetycki "O złote pióro Sopotu" na stałe wpisał się już w kalendarz kulturalnych wydarzeń w mieście.

W 2007 r. odbyły się trzy edycje kursów komputerowych dla seniorów. Zainteresowanie jest tak duże, że bibliotekarki mają pełne listy na kolejne dwie edycje. Dzięki działalności sopockiej biblioteki ponad 130 seniorów swobodnie porusza się już po internecie i wysyła e-maile.Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie Roman Wojciechowski / Fot. Magdalena Wojciechowska

Dla dzieci organizowane są konkursy plastyczne i literackie, głośne czytania bajek, spotkania z poezją. Teatrzyk kukiełkowy "Pacynka" ma zawsze komplet małej publiczności, która reaguje bardzo żywiołowo.
Sopoccy bibliotekarze mają pełne kalendarium imprez na kolejny rok.

Wieczór w filharmonii prowadzony przez Alicję Resich-Modlińską i prezesa Polskiej Izby Książki Piotra Marciszuka uświetnili goście: prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz profesorowie
Jerzy Bralczyk i Jerzy Stępień. Galę zakończył koncert Michała Bajora.Prezydent Warszawy pani Hanna Gronkiewicz Waltz oraz profesorowie Jerzy Bralczyk i Jerzy Stępień z prowadzącym galę dr Piotrem Marciszukiem / Fot. Magdalena Wojciechowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

oto wyniki Konkursu dla księgarni i bibliotek ....
wśród nagrodzonych i wyróżnionych instytucji i placówek jest tylko księgarnia z Poznania:-))

I miejsce
Księgarnia AGORA z Bolesławca

II miejsce
Antykwariat Naukowy z Kielc
Księgarnia Galeria z Bajki w Poznaniu

I miejsce
Książnica Beskidzka z Bielska-Białej

II miejsce
Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach
Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Wyróżnienia
Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 109 w Warszawie
Krośnieńska Biblioteka Publiczna
Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Dąbrowskiej w Choszcznie
Biblioteka Miejska w Puławach
Biblioteka Publiczna Gminy Stare Miasto
Biblioteka Miejska w Katowicach
Biblioteka Śląska w Katowicach

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jak wypadł Poznań? (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.