Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25434 miejsce

Sopocka szopka bożonarodzeniowa 2012

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-12-14 15:32

Charakterystyczne wieżyczki, sopockie kamieniczki, korty tenisowe i legendarne postaci, np. Parasolnik, zostały ciekawie wkomponowane w szopki bożonarodzeniowe przygotowane przez osoby niepełnosprawne – uczestników konkursu plastycznego.

W Środowiskowym Domu Samopomocy-Ośrodku Adaptacyjnym działającym przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sopocie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu Sopocka Szopka Bożonarodzeniowa oraz prezentacja prac przygotowanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Łapina, Kolnika i Marzęcina oraz Środowiskowych Domów Samopomocy z Chojnic, Sadlinek i Gardny Wielkiej.

Jury, pod przewodnictwem sopockiej rzeźbiarki Izabeli Smolany, podkreśliło oryginalność i ogromną różnorodność prezentowanych prac oraz wykorzystanie ciekawych materiałów do wykonania szopek, np. wełny, słomy, szkła, gliny, bibuły czy drewna. Zastosowano różne techniki i formy plastyczne, m.in. batik, witraż, oraz collage.

I nagrodę otrzymała praca grupowa wykonana przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej z Kolnika, Fundacji Żyć Godnie. Szopka umieszczona została na sopockich kortach tenisowych a za żłóbek posłużyła rybacka łódka. Drugą nagrodę za oryginalne wełniane postaci otrzymali uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Sadlinkach. Trzecie miejsce przypadło uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy w Gardnie Wielkiej, którzy w swojej pracy użyli m.in. glinę, słomę, mech i płótno. Jury przyznało również trzy wyróżnienia.

Osoby niepełnosprawne oraz opiekunowie uczestniczący w spotkaniu przyznali nagrodę publiczności pracy wykonanej techniką witrażu przez Adama Zielonkę z Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas w Łapinie.

Na ogromne brawa, za wysiłek i czas jaki włożyli w przygotowanie szopek, zasługują wszyscy uczestnicy konkursu – podkreślał Andrzej Czekaj, z-ca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie. Dla osób niepełnosprawnych sam proces tworzenia ma wartość terapeutyczną i rozwijającą, zarówno ich wyobraźnię jak i zdolności manualne.

Każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom, pamiątkowy breloczek, świąteczną świecę z wosku pszczelego wykonaną przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy – Ośrodka Adaptacyjnego MOPS w Sopocie oraz upominki przekazane przez Urząd Miasta Sopotu. Laureaci konkursu „Sopocka Szopka Bożonarodzeniowa” otrzymali specjalne statuetki
oraz albumy i kalendarze.

Muzyczny prezent przygotował Michał Pniewski, uczestnik sopockiego Ośrodka, który wystąpił z recitalem a w pracowni kulinarnej przygotowano poczęstunek.

Celem konkursu, który po raz czwarty zorganizował Środowiskowy Dom Samopomocy-Ośrodek Adaptacyjny MOPS w Sopocie jest propagowanie tradycji szopki polskiej oraz zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia a także wspieranie i popularyzacja twórczości osób niepełnosprawnych intelektualnie.
(Agnieszka )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.