Facebook Google+ Twitter

Sopocki MOPS uczy jak uniknąć odmrożeń

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-02-06 11:08

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie przygotował ulotkę, która mówi jak się chronić i jak sobie radzić z mało groźnymi przypadkami odmrożenia nie wymagającymi jeszcze interwencji lekarskiej.

Na odmrożenia kończyn jesteśmy narażeni niekoniecznie przy wielkich mrozach, zabójczy może okazać się na przykład silny chłodny wiatr i duża wilgotność powietrza.
- Biorąc pod uwagę nasze dotychczasowe doświadczenia w pracy z osobami bezdomnymi oraz kontuzje, które przytrafiały się tym osobom w okresie zimy, a także wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przygotowaliśmy ulotkę, w której zamieszczone zostały informacje jak uniknąć odmrożeń oraz najważniejsze czynności, które należy podjąć w przypadku odmrożenia – mówi Maciej Azarewicz- pracownik socjalny z Zespołu ds. Osób Bezdomnych sopockiego MOPS-u.

Ulotka jest rozdawana jest przede wszystkim osobom bezdomnym, które przebywają na terenie Sopotu w miejscach niemieszkalnych, np. śmietniki, opuszczone budynki, altanki. - Mamy nadzieję, że informacje zawarte w ulotce oprócz tego, że pozwolą uniknąć odmrożeń, spowodują chwilę zastanowienia nad swoją sytuacją i będą również impulsem do zmiany stylu życia przez osoby bezdomne – mówi Maria Chlebowska – koordynator Zespołu ds. Osób Bezdomnych. Może dzięki takiej akcji osoby bezdomne, przynajmniej w okresie zimowym, zdecydują się na pobyt w schronisku – dodaje M. Chlebowska.

Informacje zawarte w ulotce zostały skonsultowane z lekarzem i zapisane w przystępny sposób. – To porady nie tylko dla osób bezdomnych – podkreśla Maciej Azarewicz, choć są przede wszystkim do nich skierowane, ze względu na duże zagrożenie zdrowia i życia. Warto aby każdy z nas wiedział jak się zachować w okresie zimowym, jak radzić sobie z niską temperaturą i co zrobić w przypadku odmrożenia.

Akcja „Jak uniknąć odmrożeń” będzie organizowana cyklicznie, szczególnie podczas mrozów oraz w krótkim czasie je poprzedzającym. Ulotki przekazane zostały również innym służbom miejskim, które patrolują Miasto Sopot.
(Agnieszka )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.