Facebook Google+ Twitter

Sopockie kawiarnie zapraszają seniorów

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-11-15 10:35

Nie siedź sam w domu! Wyjdź na spacer i spotkaj się ze znajomymi w przytulnej kawiarence – zachęcają organizatorzy V edycji projektu „Kawiarnia dla Seniora”.

Sopoccy restauratorzy oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie zapraszają sopockich seniorów - Panie powyżej 60 lat oraz Panów po 65 roku życia do udziału w V edycji projektu „Kawiarnia dla Seniora”. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich sopockich seniorów, bez względu na wysokość dochodu, którzy zameldowani są w Sopocie – mówi Joanna Lasowska – koordynator projektu. Zachęcamy osoby starsze do aktywności, do wyjścia z domu i spędzenia czasu w miłej atmosferze przy filiżance kawy lub herbaty ufundowanej przez sopockich restauratorów za symboliczną złotówkę.

Jednym z największych problemów osób starszych jest samotność, wycofanie się z życia społecznego. Osoby starsze w sposób szczególny potrzebują obecności drugiego człowieka, jego uwagi i rozmowy. Wspólne wyjście do kawiarni może być pierwszym krokiem do przełamania samotności – dodaje Joanna Lasowska. Chcemy zachęcić szczególnie tych bardziej aktywnych seniorów aby zaprosili swoich samotnych sąsiadów do wspólnego "wyjścia na kawę". To dobra okazja aby spotkać się z innymi osobami, porozmawiać, nawiązać nowe znajomości lub odnowić stare kontakty.

„Kawiarnia dla Seniora” to zaproszenie osób starszych do udziału w życiu publicznym i przełamywanie stereotypów na temat starości. Chcemy pokazać, że dla każdego człowieka jest miejsce w społeczeństwie, że osoby starsze mają takie same prawa jak każdy z nas do udziału w życiu społecznym, do korzystania z uroków tego życia – dodaje koordynator. Poza tym osoby starsze swoją emeryturę przeznaczają przede wszystkim na zapewnienie najważniejszych potrzeb i zazwyczaj nie mogą sobie pozwolić na ponadplanowe wydatki a symboliczna złotówka nie obciąży ich budżetu.

Karnety uprawniające do zakupu kawy lub herbaty w promocyjnej cenie można odebrać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sopocie przy ul. Kolejowej 14, w poniedziałki i środy w godz. 10.00 – 12.00 w pokoju nr 6 (na parterze). Wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty. Karnety V edycji obowiązują do końca czerwca 2013 roku.

Lokale uczestniczące w V edycji „Kawiarni dla Seniora”: Tawerna Sopocka, Tajemniczy Ogród, Złoty Ul, Stacja Sopot, La Korniszon.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

(Agnieszka Niedałtowska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.