Facebook Google+ Twitter

Sopockie Top Trendy pełne gwiazd

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-17 13:04

Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku sopocki festiwal TOP Trendy cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno publiczności, jak i gwiazd. Nadmorski kurort przeżył prawdziwe oblężenie mimo, że koncert odbył się w innym, niż dotychczas, miejscu.

Tym razem festiwal TOP Trendy gościł na sopockim Hipodromie, na terenie którego ustawiono wspaniałą scenę przywiezioną z bajecznej Wenecji. Nie pomieściła ona jednak takiej ilości fanów, jaką może przyjąć, remontowana właśnie, Opera Leśna.

Mimo tego ostatni tydzień maja w Sopocie był bardzo
tłoczny. Gwiazdy przyciągnęły rzesze ciekawskich. Festiwal otworzył koncert TOP, prezentujący 10 wykonawców, którzy w minionym roku sprzedali najwięcej płyt. W piątek na scenie pojawili się: Agnieszka Chylińska, Feel, Hey, Kayah, Kasia Kowalska, Paulla, Andrzej Piaseczny, Piotr Rubik i Tomasz Stańko. Koncert prowadziły dwie pary: Katarzyna Cichopek i Krzysztof Ibisz oraz Edyta Herbuś i Darek Maciborek. Natomiast w piątkowy wieczór, publiczność porwał koncert Macieja Maleńczuka - „Pan Maleńczuk - tak to ja”.
Artysta obchodził tego dnia pierwsz z dwóch jubileuszy pracy na scenie, które zaplanowano w czasie festiwalu. Do jego rąk powędrował Bursztynowy Słowik a także nagroda od Prezydenta Miasta Sopot, Jacka Karnowskiego i specjalna jubileuszowa gitara dla "Banderasa piosenki".

Bursztynowy Słowik trafił także do Edyty Górniak, która podczas festiwalu obchodziła dwudziestolecie swojej pracy artystycznej – drugi jubileusz festiwalu. W sobotę zaprezentowała się jako doskonała wokalistka i… naprawdę niezła aktorka. Artystka swoim wieczornym występem powaliła na kolana cały Hipodrom.

Tego dnia rozstrzygnięto też konkurs „Trendy”. Spośród 477 utalentowanych młodych wykonawców, wpisujących się w nowe kierunki rozwoju rodzimej sceny muzycznej wyróżnił się zespół Volver, zdobywając nagrodę publiczności.

W ostatnim dniu festiwalu sceną, tradycyjnie już, zawładnęli najznakomitsi polscy satyrycy oraz artyyści kabaretowi. Przed publicznością wystąpiły takie sławy dobrego humoru, jak: Łowcy.B, Andrzej Grabowski, Jerzy Kryszak, Grzegorz Halama, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Młodych Panów, Kabaret HRABI, Grupa Rafała Kmity, Kabaret Ciach, Limo, Smile, Neo-Nówka, Nowaki, Kabaret pod Wyrwigroszem. Siódmą Sopocką Noc Kabaretową prowadzili,
Piotr Bałtroczyk i Magda Mleczak, artystka kabaretu Słoiczek po cukrze.

Podczas festiwalu nie zabrakło też dobrej zabawy przy szklaneczce czegoś mocniejszego. Oficjalnym klubem fetsiwalu Top Trendy 2010 stał się sopocki klub Dream, w słynnym Krzywym Domku. Własnie tam bawiły się gwiazdy po koncertach. O dobry humor podczas imprezy zadbał Stock,serwując niezwykły drink o nazwie Top Trendy 2010. Drink był dopasowany kolorystycznie do logo festiwalu, przygotowany specjalnie na tę okazję na bazie whisky Stock Prestige i soczystych śliwek.
W tak przyjemnych okolicznościach goście bawili się w Dreamie do białego rana.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.