Facebook Google+ Twitter

"Sopot 1940. Ścieżki miłości i szyfry wojny" - thriller retro

"Sopot 1940. Ścieżki miłości i szyfry wojny" Zofii i Jana Puszkarow to druga część cyklu thrillerów retro rozgrywających się w czasie II wojny światowej.

okładka / Fot. wydawnictwo PsychoskokGłównymi bohaterami są Maks i Marta Morton, młode małżeństwo polskiego pochodzenia, które mieszkało w Stanach Zjednoczonych. Latem 1939 roku państwo Morton pojechali do Sopotu na miesiąc miodowy. Kilka dni po przybyciu zostali rozdzieleni przez wybuch II wojny światowej i działania wywiadów.

Tymczasem wojna zaczęła ogarniać coraz więcej państw. Marta i Maks zostają uwikłani w niebezpieczne wydarzenia w odległych od siebie punktach Europy. Jednocześnie doświadczają poważnego kryzysu swoich uczuć. Czy uda im się przezwyciężyć przeciwności losu?

"Sopot 1940. Ścieżki miłości i szyfry wojny" to połączenie powieści szpiegowskiej z thrillerem retro. Zofia i Jan Puszkarow mieli ciekawy pomysł na połączenie wątku miłosnego i szpiegowskiego oraz umiejscowienie akcji w czasie II wojny światowej.

Choć wojna trwa, wraz z bohaterami podróżujemy do Szwecji, Norwegii, Podkowy Leśnej i Warszawy. Autorzy przedstawiają wojenne realia, gdy ludność polska jest dręczona nalotami, bombami i rewizjami. Opisują zbombardowane warszawskie kamienice, powstawanie podziemnego państwa oraz działania wywiadów.

Powieść czyta się w miarę szybko (choć czytałam ją w wersji elektronicznej), ponieważ jest napisana lekkim językiem, a rozdziały są dość krótkie (w niektórych przypadkach można byłoby je trochę rozwinąć). Nie brakuje w niej nagłych zwrotów akcji, które zmieniają sytuację o 180 stopni. Zakończenie jest zaskakujące i daje możliwość kontynuacji. Polecam tę książkę miłośnikom thrillerów retro, powieści szpiegowskich oraz sensacyjnych.

Warto wspomnieć, że "Sopot 1940. Ścieżki miłości i szyfry wojny" to druga część cyklu thrillerów retro rozgrywających się podczas II wojny światowej. Poprzednia to: "Sopot 1939. Starcie wywiadów". Najlepiej czytać ten cykl po kolei.

Zofia i Jan Puszkarow są początkującymi pisarzami. Prowadzą szkołę języka angielskiego oraz nauczają języka chińskiego dzieci w szkołach podstawowych. Na swoim koncie mają także "Sopot 1939. Starcie wywiadów".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.