Facebook Google+ Twitter

Sopot Beach Rugby czyli XXII Memoriał Edwarda Hodury na plaży

W sobotę i niedzielę na sopockiej plaży odbędzie się bardzo widowiskowy turniej rugby. W piasku w jajowatą piłkę zagrają kobiety i mężczyźni w ramach Memoriału Edwarda Hodury. Zapowiada się ciekawa rywalizacja. Wstęp wolny.

 / Fot. Materiał organizatoraDzisiaj, sobota 9 sierpnia, o godzinie 13:00 na sopockiej plaży obok Grand Hotelu (na północ od mola) wystartuje największa impreza tego sezonu. 35 drużyn powalczy o Mistrzostwo Polski kobiet, Mistrzostwo Polski mężczyzn w ramach XXII Memoriału Edwarda Hodury. Wstęp wolny.

Zasady gry w "Sopot Beach Rugby" są nieco zmodyfikowane. po pierwsze boisko ma wymiar 30x25 metrów, na którym graja dwa zespoły po pięciu zawodników. Po drugie piłkę można podawać tylko do tyłu, ale należy ją przyłożyć za końcową linią boiska. Po trzecie, w trakcie kontaktu z przeciwnikiem zawodnik ma tylko 2 sekundy aby pozbyć się piłki.  / Fot. Materiał organizatoraTo wszystko sprawia, że gra jest bardzo dynamiczna i widowiskowa.

Mecz trwa dwie pięciominutowe połowy. Zostanie ich rozegranych blisko setka. Do rywalizacji stanie aż osiem zespołów kobiecych, co zdecydowanie świadczy o tym, że rugby nie jest sportem typowo męskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.