Facebook Google+ Twitter

Sopot. Będzie tunel samochodowy pod ulicą Grunwaldzką

Był czas na zabawę, teraz nadchodzi czas prac budowlanych. Za około półtora roku przez dolny Sopot pojedziemy tunelem pod ulicą Grunwaldzką.

W poniedziałek oficjalnie ruszyły prace związane z budową tunelu pod ulicą Grunwaldzką. W związku z tym wspomniana wcześniej arteria została zamknięta dla ruchu. Uroczyste zamknięcie ulicy połączone z happeningiem odbyło się już wczoraj.

O godzinie 17.00 ostatni raz ulicą Grunwaldzką, przy dźwiękach syren i bębnów, przejechały na specjalnej platformie wozy strażackie, samochody budowlane, sportowe i osobowe. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że były to zabawki-upominki dla sopockich rodzin. Chętni mogli odebrać autka po skończonej imprezie.

- Tym razem nie cieszymy się z powodu otwarcia, ale zamknięcia ulicy. Już dziś widać, jak idący na molo ludzie mogą bezpiecznie przechodzić przez, do tej pory ruchliwą, ulicą Grunwaldzką. Tak już odtąd będzie, bo samochody pojadą tunelem - mówił Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. Zapewniał sopocian, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to spotka się z nimi na uroczystym otwarciu tunelu za około półtora roku.

Zamknięcie ulicy Grunwaldzkiej wiąże się z poważnymi zmianami w organizacji ruchu w Sopocie. Przez pierwsze kilka dni kierowcom wskazówek udzielą policjanci. Potem niestosujący się do zalecanych objazdów będą karani mandatami.

Wszystkim kierowcom radzę zachować spokój i nie tracić nadziei, że po otwarciu tunelu jeździć się będzie bardziej komfortowo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Z tego co wiem, to jeśli sprawdzi się ten pod Grunwaldzką, to miasto pomyśli o drugim, pod ulicą Niepodległości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co z tunelem pod... całym Sopotem :> ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.