Facebook Google+ Twitter

Sopot. Czy to koniec nocnych monopolowych?

Po godzinie 23 nie dostaniemy alkoholu w sklepach w centrum Sopotu. Już jutro projekt uchwały może stać się faktem. Wszystko zależy od tego, jak zagłosują radni na sesji Rady Miasta.

Fot. Robert Kwiatek/Dziennik Bałtycki Na pomysł stworzenia projektu uchwały wpadli działacze Platformy Obywatelskiej i Samorządności Sopot. Te dwie partie tworzące koalicję, stanowią ekipę rządzącą. Projekt przeszedł większością głosów na wewnętrznym zebraniu koalicjantów. Teraz poddany zostanie głosowaniu na sesji Rady Miasta.

Centrum Sopotu to w opinii radnych PO i Samorządności obszar ulic m.in. takich jak słynny deptak Bohaterów Monte Cassino, czyli sopocki ,,monciak".

- Projekt uchwały został stworzony w celu ograniczenia zakupu alkoholu na tym terenie przez młodych ludzi, a następnie picia napojów wysokoprocentowych w miejscach publicznych. Jeżeli wejdzie w życie, policja będzie kontrolować, czy sprzedawcy przestrzegają zakazu - mówi Cezary Jakubowski, szef sopockiej koalicji.

Działacze sopockiego PiS-u są przeciwni wprowadzeniu ustawy w życie. Postanowili jednak wstrzymać się od głosu, bo ich zdaniem, będzie to najlepsze rozwiązanie.

- Jeśli zagłosujemy przeciw, może to zostać odebrane przez ekipę rządzącą w Sopocie, jako zgoda na popieranie alkoholizmu. Jesteśmy przeciwni piciu alkoholu przez młodzież - mówi Aleksandra Jankowska, pełnomocnik PiS-u w Sopocie. Zdaniem Jankowskiej wprowadzenie zakazu sprzedawania alkoholu po godzinie 23 tylko na określonym obszarze wiąże się z lobbowaniem na rzecz restauratorów i właścicieli pubów.

Sami sopocianie mają różne zdanie na ten temat. Jednym pomysł się podoba, inni uważają, że wprowadzenie zakazu nie rozwiąże problemu. Część osób uważa, że jeśli ktoś będzie chciał kupić alkohol, to i tak znajdzie sposób, żeby go zdobyć. - To niedobry pomysł. Zaczną powstawać meliny, w których będzie sprzedawany alkohol niewiadomego pochodzenia - uważa młody sopocianin. - Jeśli uchwała wejdzie w życie, ograniczy się liczbę pijących nastolatków. Będzie bezpieczniej niż dotychczas - mówią jego rówieśniczki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

słyszałem latem na nonciaku, że -podobnbo- kto pije i pali ten nie ma robali. kiepsko teraz będzie. w róch pójdą pestycydy? ...yyy to jest na plus chyba :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witaj Aniu z Trójmiasta (cokolwiek to znaczy)
Mimo, że nie korzystam z nocnych sklepów z alkoholem (jestem przewidująca :) ), z wielką niecierpliwością i lękiem czekam na wynik głosowania radnych ... (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

ehh, znów ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witaj Aniu. +
Zgadzam się z Agatą. To czysta utopia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za wiadomość

Ja jestem takim pomyslom przeciwna. Gdyby spróbowali coś takiego zrobić w Krakowie w okolicach Rynku... Przy tych setkach knajp i ich klientów wracających w weekend o 3 nad ranem do domu... To zabijanie klimatu takich miejsc. Jeśli ktoś ma się spić, to zrobi to i tak...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.