Facebook Google+ Twitter

Sopot: Donald Tusk spotkał się z premierem Hiszpanii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-09 14:02

Polska i Hiszpania podpisały umowę na sprzedaż nadwyżek jednostek emisji dwutlenku węgla, jakie posiada nasz kraj.

Donald Tusk, który wraz z premierem Hiszpanii rozmawiał z dziennikarzami w Sopocie, podkreślił że Warszawa i Madryt mają wspólne interesy zarówno na arenie międzynarodowej, jak i w stosunkach dwustronnych.

Premier powiedział, że Polska i Hiszpania wzajemnie pracują nad redukcją emisji CO2. W związku z tym nawiązaliśmy współpracę, która będzie niezwykle korzystna dla naszego kraju - zapewnił Tusk. Szef polskiego rządu oszacował wartość umowy na około pół miliarda złotych, które miałyby zasilić nasz budżet. Pieniądze te zostaną przeznaczone na inwestycje związane z ochroną klimatu.

Szef polskiego rządu wyraził również zadowolenie z powodu docenienia przez Madryt naszej roli w upadku Muru Berlińskiego. Donald Tusk podkreślił, że to co rozpoczęła "Solidarność" miało później swoje konsekwencje w Niemczech. Premier przypomniał również, że to Polska była jednym z pierwszych krajów, które poparły zjednoczenie Niemiec.

Dziś mija 20. rocznica upadku muru. W uroczystych obchodach wezmą udział między innymi: kanclerz Niemiec Angela Merkel, prezydent Francji Nicolas Sarkozy, prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oraz szefowa amerykańskiej dyplomacji Hillary Clinton. Polskę będą reprezentowali były prezydent Lech Wałęsa oraz premier Donald Tusk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.