Facebook Google+ Twitter

Sopot. Festiwal Jedynki – kłopoty Mel C

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-08-06 07:44

Jubileuszowy koncert Perfectu i występ zespołu Kombii oraz zagranicznej gwiazdki Mel C to atrakcje pierwszego wieczoru Festiwalu Jedynki w sopockiej Operze Leśnej.

fot. DB Jubileuszowy koncert Perfectu i występ zespołu Kombii oraz zagranicznej gwiazdki Mel C to atrakcje pierwszego wieczoru Festiwalu Jedynki w sopockiej Operze Leśnej.
Mel C (dawniej Spice Girls) na Festiwalu Jedynki miała okazję na własnej skórze poznać polską gościnność. Mimo że zarezerwowano dla niej apartament w hotelu Gdynia, to po przyjeżdzie (w czwartek wieczorem) okazało się, że pokoju nie ma. Po 45 minutach szczęśliwie coś się znalazło, ale już następnego ranka obudził ją telefon. Ktoś poinformował gwiazdę, że ma natychmiast to pomieszczenie opuścić. Po kilkunastu minutach artystkę przeproszono i zapewniono ją, że może zostać w tym apartamencie.
Mel C reklamowana jest przez TVP jako największa gwiazda tego festiwalu. Co prawda Gina Komasa (dyrektor Festiwalu Jedynki) mówiła, że telewizja miała w zasięgu kilka innych gwiazd, m.in. Toma Jonesa. Stevie Wondera czy zespół A-HA, ale rozmowy skończyły się fiaskiem. Złośliwi jednak spekulują, że TVP oszczędziła na gwiazdach, żeby mieć pieniądze na odprawy licznie ostatnio zwalnianych pracowników.
Na pytanie – ile kosztuje tegoroczny Festiwal Jedynki, padła odpowiedź - „mniej więcej tyle samo, ile w ubiegłym roku” (czyli ok. 5 mln złotych). Organizatorzy festiwalu nie zgodzili się z opinią dziennikarzy, że tegoroczny program wydaje się być naprędce montowany.
Wczorajszy koncert to przede wszystkim jubileuszowy występ zespołu Perfect i ich gości, m.in. Kayah, Hanny Banaszak, Małgorzaty Ostrowskiej i Patrycji Markowskiej. Grzegorz Markowski jeszcze przed koncertem opowiadał, że dla swojej córki Patrycji wybrał taką piosenkę z ich repertuaru, żeby się nie… spociła. Tekst miał być krótki i łatwy – mówił, śmiejąc się. Na pytanie – czy zapraszali na ten koncert Zbigniewa Hołdysa, wokalista Perfect powiedział - dzwoniłem do Zbyszka 3 lata temu. A on nawet nie podszedł do telefonu. Nie mam wiec już ochoty burzyć tego muru, chyba wyższego od berlińskiego. Zbyszek twierdzi, że taki zespół nie istnieje.
Wczoraj królową fotoreporterów była Doda. Wokalistka Virgin ciągnęła za sobą tłumek fotoreporterów. Na bezrybiu i rak ryba.
To druga edycja sopockiego Festiwalu Jedynki. Telewizja Polska była od 1994 roku wyłącznym organizatorem sopockiego festiwalu. Przed dwoma laty straciła umowę z Miastem Sopot na organizowanie tego festiwalu na rzecz właściciela stacji TVN, który począwszy od ubiegłego roku, produkuje Sopot Festival.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Qrcze, ktos z lekka przesadził okreslając Melanie jako gwiazdkę... Ale bywa i tak, że ludzie oceniają tych, których tak naprawde nie znają, tym bardziej ich twórczości. Wszystkie albumy sa naprawdę dobre i dalekie od tego, co nagrywały Spice Girls. Myslę, że mało kto wie, że Melanie nagrała piosenkę "Soul Boy", która wczesniej nagrała nasza rodzima wokalistka, Edyta Górniak. Zachęcam do posłuchania obu wersji:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie podoba mi się określenie "gwiazdka" Mel C. Przede wszystkim to już nie Mel C (pseudonim wymyślony na potrzeby zespołu Spice Girls), a Melanie C, czyli samodzielna, o wiele dojrzalsza artystka. No i niefortunna "gwiazdka". Skoro w Polsce za gwiazdę uznaje się ludzi pokroju Doroty "Dody" Rabczewskiej, to moim skromnym zdaniem, Melanie C o wiele bardziej zasługuje na to miano. Zresztą, kto widział, ten wie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

znając telewizję publiczną, zapewne co miesiąc…

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedy będzie emitowana powtórka z koncertu 25-lecia Perfect...?????!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.