Facebook Google+ Twitter

Sopot. Honory dla profesora Bartoszewskiego

W środę 11 kwietnia prof. Władysław Bartoszewski otrzyma tytuł Honorowego Obywatela Sopotu. Uroczystość odbędzie się w Sali Koncertowej Filharmonii Kameralnej Sopot, na terenie Opery Leśnej.

Laudację wygłosi dr Aleksander Hall, trójmiejski historyk, szerszemu gronu znany jako poseł na Sejm w latach 1991 - 1993 i 1997 - 2001. "Jest ucieleśnieniem patriotyzmu, niezłomności, rozwagi i dialogu. Jego postawa powinna być wzorem dla każdego mieszkańca Sopotu" - uzasadniają powód uhonorowania profesora Bartoszewskiego sopoccy radni. Niestety, uroczystość będzie zamknięta (obowiązują zaproszenia).

Spotkanie z profesorem będzie możliwe jednak dzień później. Przyjął on specjalne zaproszenie od Koła Integracji Europy Środkowo Wschodniej oraz stowarzyszenia Młodzi Konserwatyści RP. Do spotkanie dojdzie 12 kwietnia, czwartek, o 11.15 w Audytorium C na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Profesor wygłosi mini-wykład pt.: Pomiędzy Rosją a Niemcami - na rozdrożu polskiej dyplomacji. Kolejny raz będzie można spotkać się z profesorem w Sopocie o godzinie 17. Dyskusja odbędzie się w sali posiedzeń Rady Miasta Sopotu przy ulicy Kościuszki 25/27. Wstęp na czwartkowe spotkania jest wolny.

Profesor Władysław Bartoszewski każde święta wielkanocne spędza w Sopocie. Jak wspominał w jednych z wywiadów po raz pierwszy odwiedził to miasto w 1934 r. Warto dodać, że nie jest to pierwsze odznaczenie, które profesor otrzymuje w Trójmieście. Jest już honorowym obywatelem Gdyni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Szanowny Autorze p.Bartoszewski nie jest Profesorem! Nie ma prawa używać takiego tytułu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

minus informacja kopiuj wklej z plakatów uniwersyteckich

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.