Facebook Google+ Twitter

Sopot: Jacek Karnowski twierdzi, że postawienie mu zarzutów to prowokacja CBA

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-09 19:34

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski twierdzi, że postawienie mu zarzutów jest wynikiem prowokacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W styczniu prokuratura postawiła Karnowskiemu zarzuty korupcyjne.

Zdaniem prezydenta, służby interesowały się Sopotem już od dłuższego czasu. Jacek Karnowski uważa, że CBA próbowało przeprowadzić prowokację z udziałem agenta "Tomasza" w Sopocie lub w Gdyni. Ostatecznie jednak przeprowadzono inną akcję, w wyniku której postawiono zarzuty byłej posłance Platformy Obywatelskiej Beacie Sawickiej i burmistrzowi Helu.

Prezydent Sopotu twierdzi też, że służby specjalne znowu się nim interesują. Jego zdaniem, wiąże się to ze zmianami w rządzie, przede wszystkim z dymisją ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumy i z postawieniem zarzutów szefowi Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Mariuszowi Kamińskiemu. Według Karnowskiego, służby zawsze próbują wykorzystać takie sytuacje.

Prezydent Sopotu już kilka razy skarżył się na działania prokuratury i CBA. Gdańska Prokuratura Apelacyjna prowadzi śledztwo w sprawie tak zwanej afery sopockiej, w której miał uczestniczyć Karnowski, od lipca ubiegłego roku. Kilka dni temu oficjalnie przedłużyła je do końca grudnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.