Facebook Google+ Twitter

Sopot. Koncert serc dla Moniki Kuszyńskiej i Roberta Jansona

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-07-14 07:21

Pod koniec maja rodzimy muzyczny świat na chwilę zamarł. W wypadku samochodowym ciężko ranni zostali Monika Kuszyńska i Robert Janson z zespołu Varius Manx. W jednej chwili życie młodych, zdolnych ludzi odmieniła tragedia.

Teraz przyjaciele z branży chcą im pomóc, a oni sami muszą znaleźć w sobie niewyobrażalne pokłady siły. Siły do życia. Robert Janson ciągle jest w szpitalu w ciężkim stanie. Lekarze walczą o to, żeby Monika Kuszyńska mogła chodzić. Oboje dostają mnóstwo życzeń od fanów i słów otuchy od artystów. Na rozpoczynającym się dziś w Sopocie festiwalu TOPtrendy odbędzie się specjalny koncert poświęcony Varius Manx. Muzycy zespołu oraz piosenka grupy mają się też pojawić na Festiwalu Jedynki - również w Sopocie. Polska Fundacja Muzyczna utworzyła specjalne konto, na którym gromadzone są pieniądze na pomoc artystom. Bezpłatną linię, przez którą zbierane są fundusze, przydzieliła też Telekomunikacja Polska.

Variusom piosenki Varius Manx

Maanam, Kasia Kowalska, Andrzej Piaseczny, Monika Brodka, Sistars, Blue Cafe, Anita Lipnicka, Tomek Makowiecki, Kuba Badach, Gosia De Luxe, Mandaryna oraz Kasia Stankiewicz, z towarzyszeniem muzyków Varius Manx, zapowiedzieli udział w koncercie charytatywnym "Artyści na rzecz Varius Manx. Pomóżmy Monice i Robertowi", który odbędzie się w niedzielę w Operze Leśnej w Sopocie. Wieczór poprowadzą Katarzyna Cichopek i Krzysztof Ibisz. Będzie to ostatni dzień festiwalu TOPtrendy 2006, a koncert będzie transmitować telewizja Polsat. Dochód z koncertu zostanie przekazany na leczenie poszkodowanych w wypadku. Większość artystów, oprócz swoich utworów, wykona piosenkę z repertuaru Varius Manx.

- Bardzo nam miło, że w tym trudnym okresie Monika i Robert nie zostali sami i mogą liczyć na wsparcie środowiska i swoich fanów - mówi Monika Paprocka, menedżer zespołu Varius Manx i inicjatorka przedsięwzięcia. - Większe było zainteresowanie artystów udziałem w tym koncercie niż nasze możliwości: impreza ma ograniczone ramy czasowe. Wielu też zgłaszało, że ze względu na plany koncertowe lub inne, nie mogą, niestety, wystąpić, ale duchem będą z nami. Dziękujemy tym, którzy, mimo zaplanowanych wakacji, zdecydowali się zmienić swój terminarz.

Jak zapewniają organizatorzy koncertu, artyści są bardzo przejęci udziałem w tym wydarzeniu. - Mamy jednak nadzieję, że nie będzie to smutny koncert. Chcielibyśmy bowiem przesłać za jego pomocą jak najwięcej otuchy Monice i Robertowi - zapewnia Agata Olesińska z First Public Relations, zajmująca się obsługą prasową koncertu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.