Facebook Google+ Twitter

Sopot: Prezydenci Polski i Słowenii rozmawiali o przyszłości UE

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-13 16:09

Prezydenci Polski i Słowenii są zgodni, że Unia Europejska, a także NATO powinny powiększyć się o państwa bałkańskie. Lech Kaczyński i Danilo Turk rozmawiali w Sopocie między innymi o przyszłości Unii Europejskiej. Słoweński prezydent był specjalnym gościem Lecha Kaczyńskiego na spotkaniu państw Grupy Wyszehradzkiej.

Minister w Kancelarii Prezydenta Mariusz Handzlik powiedział, że prezydenci wyrazili poparcie dla europejskich aspiracji Chorwacji, Serbii oraz Bośni i Hercegowiny. Lech Kaczyński i Danilo Turk w rozmowie poruszyli temat sytuacji Ukrainy i Gruzji i szans tych państw na przystąpienie do Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Minister Handzlik podkreślał, że prezydentów Polski i Słowenii łączą dobre relacje, również na stopie osobistej. Dodał, że Słowenia jest dla nas ważnym partnerem w Europie Południowej i poważnym inwestorem w Polsce.

Rozmowy prezydentów dotyczyły również reformy Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych, sytuacji w ONZ i możliwości zaangażowania się Polski i Słowenii w walkę z epidemiami na świecie, w tym z epidemią gruźlicy i AIDS.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.