Facebook Google+ Twitter

Sopot: Umorzone postępowanie wobec Michalczewskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-30 21:01

Sopocki sąd umorzył warunkowo na rok postępowanie wobec boksera Dariusza Michalczewskiego, oskarżonego o udział w bójce. Sąd uznał, że pięściarz brał udział w zdarzeniu, ale szkodliwość społeczna jego czynu była znikoma.

Michalczewski musi zapłacić 2 tysiące złotych na rzecz fundacji pomagającej osobom niewidomym i niepełnosprawnym.

Wobec dwóch innych mężczyzn również oskarżonych w tej sprawie sąd także na rok zawiesił postępowanie. Oni również mają wpłacić pieniądze na konto tej samej fundacji co bokser.
Do bójki, w której brali udział wszyscy oskrażeni, doszło ponad rok temu przed jedną z restauracji w Sopocie. Jeden z jej uczestników doznał poważnych obrażeń, między innymi złamania żuchwy.

Sąd uznał, że bokser uderzył w czasie bójki raz, w obronie własnej. Ponadto, zdaniem sądu, to pokrzywdzony spowodował zajście i gdyby nie jego zachowanie, to do tej sytuacji by nie doszło. "Pokrzywdzony nie jest osobą wiarygodną - zmieniał bowiem zeznania i ma powiązania ze światkiem przestępczym" - powiedziała sędzia Ewa Dudek.

Zdaniem sądu pokrzywdzonych pobili przypadkowi przechodnie, którzy włączyli się do bójki. Tak twierdził też Dariusz Michalczewski, który z wyroku jest zadowolony. Zdaniem boksera akcja była zaplanowana, a poszkodowani chcieli od niego wyłudzić pieniądze w zamian za niewnoszenie pozwu.
Wyrok nie jest prawomocny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.