Facebook Google+ Twitter

"Sopot w cieniu Karnowskiego"

2 grudnia br. odbyło się posiedzenie Sądu Okręgowego w Gdańsku, dotyczące sprawy prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego. Samorządowiec oskarżony jest o korupcję i oszukiwanie wymiaru sprawiedliwości. Grozić mu może nawet 10 lat więzienia.

 / Fot. Krzysztof M. ZałuskiPo rocznej przerwie wznowione zostało postępowanie sądowe w sprawie domniemanej korupcji i innych przestępstw, których - zdaniem prokuratury - dopuścić się mieli prezydent Sopotu Jacek Karnowski oraz blisko związany z nim diler samochodowy, Włodzimierz G. Wątki te powróciły na wokandę w związku z kasacją, o którą upomniał się Prokurator Generalny, Andrzej Seremet. Sąd Najwyższy w Warszawie przychylił się do prośby prokuratury i sprawa wróciła do gdańskiego Sądu Okręgowego.

2 grudnia 2013 r. w Sądzie Okręgowym w Gdańsku odbyło się pierwsze posiedzenie w sprawie prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego oraz dilera samochodowego Włodzimierza G. Sprawa trwała niespełna 5 minut. Prowadząca ją sędzia, Dagmara Daraszkiewicz postanowiła posiedzenie odroczyć, ponieważ jedna z adwokatek rozchorowała się i nie stawiła w gdańskim sądzie. Obecna na sali druga z pań, mecenas Romana Orlikowska-Wrońska poprosiła o odroczenie rozpoczęcia procesu do stycznia przyszłego roku. Sędzia Dagmara Daraszkiewicz jednak jej odmówiła. W uzasadnieniu przewodnicząca składu sędziowskiego powiedziała: „ta sprawa toczy się już tak długo w różnych sądach i tak długo to trwa, że Sądowi zależałoby, aby zamknąć ją do końca roku”. Ostatecznie sędzia wyznaczyła termin rozprawy na 20 grudnia br. na godzinę 9 rano.
Cztery wątki tzw. „afery sopockiej” toczyć się będą przed Sądem Rejonowym w Sopocie - termin pierwszej rozprawy wyznaczony zostanie prawdopodobnie na luty 2014 r. Piąty – ten, od którego cała afera się zaczęła, czyli w sprawie dotyczącej próby wyłudzenia przez Jacka Karnowskiego łapówki od sopockiego przedsiębiorcy Sławomira Julke - przeniesiony został do Szczecina. Jak poinformowała nas rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie, Anna Gawłowska-Rynkiewicz, prokurator wykonuje czynności końcowe i w grudniu podejmie decyzję w sprawie ustalenia terminu rozpoczęcia rozprawy.

(foto: kmz, współpraca: Wojciech Falgowski)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.