Facebook Google+ Twitter

Sopot. W Teatrze na Plaży zaśpiewają Brela

W najbliższą sobotę, 4 lutego 2017 roku o godzinie 19 w sopockim Teatrze na Plaży odbędzie się spektakl muzyczny, w którym zabrzmią piosenki Jacquesa Brela w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego.

Teatr na Plaży w Sopocie. / Fot. Krzysztof KrzakOgromna popularność twórczości belgijskiego barda, Jacquesa Brela (1929 - 1978) rozpoczęła się w Polsce od pamiętnego spektaklu w warszawskim Teatrze Ateneum, którego premiera odbyła się 14 kwietnia 1985 roku. Scenariusz tamtego spektaklu napisał i wspólnie z Wojciechem Młynarskim, który przetłumaczył wszystkie składające się na spektakl piosenki, wyreżyserował Emilian Kamiński. Piosenki Brela w opracowaniu Janusza Stokłosy śpiewali: Agnieszka Fatyga, Grażyna Strachota, Marian Opania, Jacek Borkowski i Michał Bajor.

Do tamtego spektaklu nawiązują twórcy spektaklu w Teatrze na Plaży w Sopocie, już choćby poprzez wykorzystanie mistrzowskich tłumaczeń Wojciecha Młynarskiego. Spektakl wyreżyserował Piotr Kosewski, który jest także autorem scenariusza i ruchu scenicznego, a także jednym z wykonawców. Na scenie towarzyszyć mu będą: Karolina Arczewska, Paulina Wilczyńska, Paulina Wojtowicz, Dawid Pelowski i Paweł Pochyluk. Młodzi aktorzy przedstawią swoje oryginalne interpretacje Brelowskich pieśni, takich, jak m.in. "Nie opuszczaj mnie", "Amsterdam", "Cukierki", "Burżuje", "Walc na tysiąc pas" w muzycznym opracowaniu Tomasza Chyły, który pokieruje zespołem muzycznym w składzie: Anna Rocławska - Musiałczyk, Tomasz Koper, Wojciech Ulanowski i Konrad Żołnierek towarzyszącym artystom. Choreografia w sopockim spektaklu jest dziełem Joanny Nadrowskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wspaniały to spektakl być musi. Aż serce mnie boli , że dla mnie nieosiągalny. Uwielbiam tak Brela jak i Młynarskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już samo miejsce jest wyjątkowe. Choć jestem przekonany, ze nikt z wykonawców nie przebije Mariana Opani i jego interpretacji "Cukierków".

Komentarz został ukrytyrozwiń

To na pewno będzie bardzo ciekawe wydarzenie....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.