Facebook Google+ Twitter

Sopot z ograniczeniami... prędkości

Na większości sopockich ulic zaczęło obowiązywać ograniczenie prędkości do 30 km/h. Natomiast rowerzyści mogą jeździć pod prąd. Wszystko to, by zwiększyć bezpieczeństwo na ulicach miasta.

 / Fot. Darek SzczecinaNie od dziś mieszkańcy Sopotu narzekają na wzmożony ruch, a kierowcy na ograniczenia. Od ponad roku obowiązuje zakaz przejazdu TIR-ów przez miasto, ronda i ograniczenia prędkości miały zniechęcić do tranzytowej jazdy przez Sopot. Na wielu ulicach wprowadzono jednokierunkowy ruch. Wszystko, by nad kurortem mniej spalin było.

Lecz wszelkie zakazy nie odstraszają turystów i wczasowiczów, którzy najchętniej swoimi czterema kółkami wjechaliby na samo molo lub plażę. Nawet opłaty za parkowanie niestraszne. Dochodzi nawet do tego, że przed Pogotowiem Ratunkowym na kilka godzin parkują plażowicze, bo bezpłatnie. I nie ma na nich bata.

 / Fot. Darek SzczecinaOd minionej soboty na większości sopockich ulic wprowadzono ograniczenie prędkości do 30 km/h. Zakaz szybszej jazdy nie obowiązuje jedynie na głównych drogach. Jednocześnie w Górnym Sopocie na ulicach jednokierunkowych pozwolono rowerzystom na swobodną jazdę w obu kierunkach. Zamiany w organizacji ruchu mają podnieść stan bezpieczeństwa na ulicach. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. Właśnie zaczyna się długi weekend i na sopockie atrakcje ściągną tłumy. Także zmotoryzowanych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.