Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22919 miejsce

Sopot zyska nowy dworzec PKP… tymczasowy

Nikt nie zna dnia ani godziny, kiedy rozpoczną się prace rozbiórkowe dotychczasowego dworca PKP w Sopocie. Wiadomo już, że najprawdopodobniej w tym tygodniu zostanie uruchomiony nowy, tymczasowy dworzec PKP Sopot.

 / Fot. Darek SzczecinaOd paru miesięcy na sopockich ulicach straszą tablice informacyjne o objazdach, dojściach i zamknięciach. AUstawiono już tymczasowy dworzec PKP Sopot. / Fot. Darek Szczecina wszystko z powodu rewitalizacji dworca PKP Sopot. Nowy obiekt będzie mógł przyjąć blisko 6 tysięcy pasażerów na dobę. Na razie inwestor postawił kontener, który ma spełniać rolę tymczasowego dworca.

Sopocki dworzec ok. 1900 r. / Fot. Pierwszą linię kolejową od strony Gdańska doprowadzono do Sopotu w 1870 roku. Wówczas też ukończono trwającą od 1868 roku budowę pierwszego dworca kolejowego. Obecny dworzec pochodzi z okresu gierkowskiego i od dłuższego czasu jest krytykowany za swoją szpetotę.

Projektowana inwestycja dworcowa radykalnie zmieni ten zakątek Sopotu. W kompleksie usługowo–komercyjnym z funkcją dworcową powstanie dwupoziomowy plac miejski z fontanną, podziemny parking na 250 samochodów, nowy hotel, dworzec, Wizualizacja nowego dworca. / Fot. mat. prasowy PKPgaleria handlowa. Przebudowie zostaną poddane ciągi komunikacyjne. Rozpoczęcie budowy planowano na rok 2012, ale jak życie pokazuje, tylko w teorii. Bałtycka Grupa Inwestycyjna, która wygrała przetarg na inwestycję wartości 260 milionów złotych, w styczniu otrzymała pożyczkę z zasobów inicjatywy Jessica i wszystko wskazuje, że lada dzień rozpoczną się prace. Czy inwestor zdąży z budową, która wg planów miała zakończyć się na wiosnę 2014 roku? Czas pokaże.

 / Fot. Darek SzczecinaTen szkaradny budynek dworcowy zniknie z krajobrazu Sopotu. / Fot. Darek Szczecina

Budowa sopockiego dworca to kolejna, po Poznaniu, Katowicach i Warszawie, inwestycja realizowana przez Polskie Koleje Państwowe we współpracy z samorządami i prywatnymi developerami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.