Facebook Google+ Twitter

Sopotem rządzili kucharze - rosół ponad wszystko!

Obrazek jak z kiepskiego horroru. Ogromny gar, ogromna chochla w rekach uśmiechniętego człowieczka. Przepraszam, czy Sopot stał się dzisiaj miastem ludożerców?

Z Kurtem Schellerem Na szczęście nie. Ulicą Bohaterów Monte Cassino w Sopocie zawładnęli nie kanibale, a polscy kucharze ze Szwajcarem Kurtem Schellerem na czele. Dzięki nim mogliśmy spróbować zupy chlebowej... i to z jakich rąk!

Znane przysłowie "gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść " nie sprawdza się w przypadku najznakomitszych kucharzy. Dzisiejszą zupę chlebową gotowało ich około 30! Oprócz Kurta Schellera, gospodarza imprezy, byli to m.in Adam Chrzątarski i Grzegorz Labuda. Na co dzień gotują dla hoteli: Anders, Rialto, Pabo czy Grand Hotelu. Jak więc zmieścili się oni przy jednym kotle? Ponieważ sam garnek miał pojemność aż 8 tys. litrów! A skoro garnek ogromny, to i składników było sporo. Do przygotowania zupy zużyto:Prezydencka zupa
- 2 tys. litrów wody,
- 400 kg chleba,
- 100 kg warzyw,
- 500 pęczków pietruszki(!),
- 200 kg wędzonki (kiełbasa + szynka),
- 100 kg cebuli,
- 150 kg czosnku (lepiej, żeby po tej zupie nikt nie próbował się całować :),
- 50 kg pomidorów,
- 30 kg koncentratu pomidorowego,
- 50 kg masła.
Propocje i wielkość składników może dziwić, bo podobne porcje dostaje słonica w oliwskim zoo. Ale długie kolejki na sopockim "Monciaku" rozwiewały wszelkie wątpliwości. Dzisiaj każdy chciał spróbować zupy chlebowej.
Co ciekawe, najdłuższe kolejki ustawiały się przy stanowisku prezydenta Sopotu - Jacka Karnowskiego, który pomagał kucharzom nalewając zupę na talerze. Zupa od prezydenta miasta - to dopiero zaszczyt! Kocioł

Dzisiaj każdy spacerujący "Monciakiem" miał zapewniony obiad. A dokładki były nawet wskazane!
I ja tam byłam, i próbowałam. I choć jakiemukolwiek daniu stworzonemu przez mistrza - Kurta nigdy nie mogłabym się oprzeć, z radością wracam do pysznego rosołu mojego dziadka!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.