Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20106 miejsce

Sopranistka Roma Owsińska z tytułem Buskowianina Roku 2016

Jedna z najwybitniejszych polskich śpiewaczek operowych Roma Owsińska otrzymała 25 marca 2017 roku tytuł Buskowianina Roku 2016. Tytuł i statuetkę Siewcy odebrała podczas gali w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.

Tytuł Buskowianina Roku przyznawany jest od 10 lat. Pierwszym jego laureatem był miejscowy przedsiębiorca, właściciel Zakładu Metalowo - Kotlarskiego, Mieczysław Sas. W kolejnych latach to wyróżnienie Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój dla osób, które aktywnie działają na rzecz lokalnej społeczności oraz których postawa moralna jest wzorem doRoma Owsińska podczas koncertu w Busku - Zdroju w 2010 roku. / Fot. Krzysztof Krzak naśladowania otrzymali: Bożentyna Pałka - Koruba (była wojewoda świetokrzyski), siostra Angela (Maria Handzel), Piotr Kaleta (fotografik), Bogdan Panhirsz (dyrektor Polskich Składów Budowlanych), Leszek Gadawski (Prezes Towarzystwa Miłośników Buska - Zdroju, członek Zarządu Stowarzyszenia Regionalistów Województwa Świętokrzyskiego), Michał Konstanty Imosa (dziennikarz), Bogdan Ptak (artysta malarz) i Bernard Solecki (płk w stanie spoczynku dyrektor 21. Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjnego).

Roma Owsińska podczas koncertu w Busku - Zdroju w 2010 roku. / Fot. Krzysztof KrzakTegoroczna laureatka wyróżnienia przyznanego "za pasję i promocję", posiadaczka sopranu liryczno - koloraturowego, Roma Owsińska, ceniony pedagog i doktor nauk muzycznych, jest absolwentką łódzkiej Akademii Muzycznej na Wydziale Wokalno - Aktorskim. Uzyskała także dyplom Państwowej Szkoły Muzycznej w Kielcach na wydziale instrumentalnym (flet). Związana ze sceną operową Teatru Wielkiego w Łodzi, a potem z Operą Narodową w Warszawie, Operą Śląską w Bytomiu i Operą Krakowską. Debiutowała partią Heleny Trojańskiej w operze "Mefistofeles". Do jej popisowych ról należą takie role jak: Violetta, Rozyna, Norina , Lucia di Lammermoor, Gilda, Madame Herz. Jest laureatką Grand Prix Konkursu Wokalnego Wokalnego im. Jana Kiepury w Krynicy i I nagrody specjalnej Kompozytorów Bułgarskich na Międzynarodowym Konkursie Śpiewaków Operowych w Sofii. Za rolę Violetty w "Traviacie", uznaną za najciekawsze osiągnięcie artystyczne na scenach teatrów muzycznych z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, otrzymała najwyższą nagrodę "Srebrny Pierścień". W rywalizacji o tytuł artystka pokonała pięcioro kandydatów. Roma Owsińska zgłoszona została przez Buskie Samorządowe Centrum Kultury. Poza tytułem, statuetką Siewcy (tego, który sieje dobro), śpiewaczka otrzymała także swój portret.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wyróżnienie Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój dla osób, które aktywnie działają na rzecz lokalnej społeczności oraz których postawa moralna jest wzorem do naśladowania. Wyróżnienia powinny wprowadzić inne miasta. Trzeba dostrzegać takich ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.