Facebook Google+ Twitter

Sorry, WinneTusk. Biznes is biznes?

Polskim mediom mainstreamowym można odmówić obiektywności, dociekliwości, czasem staranności, na pewno jednak nie można im odbierać znakomicie wypracowanej umiejętności wyczuwania koniunktury politycznej.

Otóż od pewnego czasu, oglądając programy TVN i TVN24, odnoszę wrażenie, że przestali oni dopieszczać Platformę. Może nie Platformę jako partię, ale rząd, jaki tworzy ona razem z PSL. Mniejsza gdyby chodziło tylko o programy informacyjne czy publicystyczne. Ale rząd Platformy, łącznie z premierem Tuskiem, coraz bardziej wyśmiewają też głowni prześmiewcy ITI w postaci Kuby Wojewódzkiego i Szymona Majewskiego.

Ponoć gdy ma zatonąć statek, to szczury intuicyjnie go opuszczają. W polityce takim miernikiem zagrożenia jest PSL. Gdy PSL opuszcza koalicję rządzącą, w której obecnie się znajduje, oznacza to rychły huk w polityce, zmianę nastrojów społecznych oraz skierowanie koniunktury politycznej w inną stronę.

To samo można powiedzieć o głównych mediach (poza tym na G), które przecież ślepe i głuche nie są. Patrzą jak sprawuje się rząd, jaki jest obecnie stosunek społeczny do jego działań, nieustannie główkując, jak te relacje pogodzić z obecną linią programową. Jeśli widzą, że oceny są zdecydowanie negatywne, to nie mają innego wyjścia, jak przyłączyć się do tego zjednoczonego głosu krytyki. Biznes jest biznes, sorry WinneTusk.

Ale także partie polityczne, w tym PO, obserwują na bieżąco koniunkturę i starają się szybko reagować. Platforma zdecydowanie dostała ostatnio parę razy po plecach, co ją przekonało, że nie jest jednak jakimś wielkim politycznym "kozakiem" (jak to się slangowo mówi) i że musi trochę spuścić z tonu, bo inaczej będzie jeden mocny obywatelski strzał i może zaliczyć "dechy". W najlepszym razie grozi jej zadyszka lub przepuklina.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.