Facebook Google+ Twitter

SOS dla zwierzaków w Lublinie

Choć okres świąteczno-noworoczny już za nami, nadal potrzebna jest pomoc dla zwierząt zamieszkujących schroniska. 17 lutego 2011 r. w Akademickim Centrum Kultury "Chatka Żaka" w Lublinie odbyła się akcja pt. "SOS dla zwierzaków".

Kociak ze schroniska już niedługo będzie miał nowy dom / Fot. Elżbieta RubiecImprezę otworzył o godz. 17. pokaz zdjęć przedstawiających życie codzienne schroniska i zwierzaków przeznaczonych do adopcji. Były to koty, co idealnie zgrywało się z datą akcji, gdyż 17 lutego to Międzynarodowy Dzień Kota. Oprócz diaporamy w holu Chatki Żaka można było także obejrzeć zdjęcia autorstwa Alicji Świetlińskiej w formie małej wystawy. Chwilę potem głos zabrał prowadzący imprezę - prezenter Radia Centrum, Paweł Typiak, który zaprosił przedstawicieli schroniska.

Opowiedzieli oni krótko o losie zwierzaków przebywających pod lubelskim dachem i zachęcili do przemyślanej adopcji, która nie będzie jedynie chwilowym Zwierzaki ze schroniska potrzebują dużo czułości / Fot. Elżbieta Rubieczrywem litości. Na imprezę przyjechały też zwierzaki ze schroniska - kilka kociaków, a wybrano te najspokojniejsze, które nie bały się tłumów. W Chatce Żaka oprócz kotów pojawił się też pies - rudzielec bez jednego oka, który spragniony czułości, łasił się ufnie do ludzi. Połowa zwierzaków znalazła nowe domy. Ponadto akcja miała na celu zebranie karmy oraz ciepłych koców i wszelkich okryć, które tak bardzo przydadzą się lubelskiemu schronisku w czasie zimy. Podczas imprezy można było zapoznać się ze zwierzakami, porozmawiać z przedstawicielami schroniska i zaadoptować bezdomnych podopiecznych - nie tylko psa czy kota.

Tymczasem na lubelskiej scenie "Ad Hoc" odbywała się dalsza część imprezy - koncert dedykowany czworonogom, podczas którego odbywały się także licytacje wyrobów Prowadzący imprezę Paweł Typiak z Radia Centryum / Fot. Elżbieta Rubiecartystycznych ofiarowanych placówce przez jedną z lubelskich plastyczek i konkurs
z nagrodami. Suma, jaką uzbierano, nie była ogromna, jednak liczyła się sama akcja i to, że ludzie chętnie ofiarowali schronisku cenne dary - jedzenie i ciepłe okrycia. Dla zwierzaków
na scenie zagrał muzyczno-poetycki zespół Strefa Pracy Żurawia, przedstawiciel spokojnej muzyki instrumentalnej, założony przez Dominika Kosiorka i Łukasza Siatkowskiego w 2005 r. Panowie grają spokojnego rocka, a we wszystko wkładają mnóstwo serca i pasji.

Po wycieczce w subtelną krainę dźwięków koncert rozpoczęły zadziorne dziewczyny z kapeli Introfobia. Sandomierski girlsband z pazurem zgromadził pod sceną sporą liczbę osób i zafundował przybyłym konkretną dawkę energii. Żeński kwartet prezentuje połączenie surowego rocka z Wokalista Panta Koiny - jednego z zespołów wspierających akcję / Fot. Elżbieta Rubiecdomieszkami punkowego wigoru, a na koncercie oprócz własnej twórczości zagrał także cover Sandry Nasic i spółki, czyli Guano Apes. Co prawda umiejętności dziewczyn nie są jeszcze najwyższych lotów, jednak ich przygoda z muzyką nie trwa długo, zatem wszystko przed nimi. Zwieńczeniem imprezy był występ lubelskich wyjadaczy - niesfornych metalowców z Panta Koiny. Panowie zaserwowali publiczności porządną dawkę mocnego uderzenia osadzonego w metalowych korzeniach.

Patronami medialnymi były: Gazeta Wyborcza, ITVL, Kurier Lubelski, Miesięcznik "A4" i Radio Centrum. Ku radości organizatorów: Panta Koiny, Sceny Ad Hoc, pracowników Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, Katarzyny Polańskiej, Magdaleny Piestrzyńskiej, Alicji Świetlińskiej, Studia Reklamy Kaligraf i RPP - w akcji wzięło udział sporo osób, co świadczy o tym, że jednak jesteśmy wrażliwi na krzywdę bezdomnych zwierząt. Warto pamiętać, że opuszczone zwierzaki można adoptować w każdym momencie, nie tylko podczas akcji takich, jak ta. 28 lutego odbędzie się akcja "SOS dla zwierzaków" na bis w Domu Kultury LSM.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.