Facebook Google+ Twitter

Sośnierz za Millera – minister zdrowia odwołuje szefa NFZ

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-09-01 16:11

Dni Jerzego Millera na stanowisku szefa NFZ są już policzone. W piątek wniosek o jego odwołanie złożył Zbigniew Religa. Na spotkaniu z premierem, Miller otrzymał propozycję objęcia funkcji wiceszefa resortu finansów. Odmówił.

fot. Tomasz Jodłowski, Dziennik ZachodniO odwołaniu Millera mówi się już od grudnia ubiegłego roku. PiS zarzuca mu złe zarządzanie funduszem i marnotrawienie pieniędzy. Do tej pory zmianie szefa sprzeciwiała się rada Narodowego Funduszu Zdrowia. W ubiegłym tygodniu weszła jednak w życie ustawa, zgodnie z którą wybór prezesa funduszu leży w gestii premiera. Wcześniej i tak wniosek Religi musi zaopiniować rada NFZ. Zbierze się ona w przyszłym tygodniu.

Przemysław Gosiewski, minister w Kancelarii Premiera powiedział, że nie ma jeszcze wniosku w sprawie osoby, która miałaby zastąpić Millera. Nieoficjalnie mówi się, że nowym szefem NFZ będzie Andrzej Sośnierz, poseł PiS, a wcześniej PO. Te informacje potwierdził w rozmowie z APP pracownik Kancelarii Premiera.

W sprawie zmiany na stanowisku szefa NFZ premier spotkał się tydzień temu z Millerem. – Jarosław Kaczyński zaproponował panu Millerowi funkcję wiceministra finansów. Odpowiedź była jednak negatywna – powiedział Gosiewski.

Jerzy Miller powiedział, że spodziewał się odwołania. – Ciągle o tym słyszałem, więc jestem przygotowany. Na razie jeszcze nikt mnie nie odwołał, więc normalnie pracuję. Nie mam sobie nic do zarzucenia – powiedział APP Miller.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.