Facebook Google+ Twitter

Sosnowiec. Hirek Wrona namiawiał do kupowania legalnych płyt

W poniedziałek Hirek Wrona odwiedził Zespół Szkół Usługowych w Sosnowcu. Namawiał do kupowania oryginalnych płyt muzyczny i filmowych. Wizyta była częścią programu realizowanego pod hasłem "Internet - fakty i zagrożenia".

Hirek Wrona z płytami / Fot. Michał KusiakO godzinie 12 odbyło się spotkanie uczniów z Hirkiem Wroną - dziennikarzem muzycznym oraz z zaproszonymi goścmi - wydawcą muzyki Sławomirem Pakosem oraz muzykiem Mietallem Walusiem.

Spotkanie miało na celu zachęcić uczestników do kupna oryginalnych wydawnictw, a nie do ściągania nielegalnych kopii z internetu.

W trakcie spotkania Hirek Wrona opowiedział o tym, jakie instytucje chronią prawa autorskie artystów. Mogliśmy się dowiedzieć, gdzie w internecie można legalnie kupić muzykę. Wrona stwierdził także, że kupowanie oryginalnych wydawnictw jest wyrazem szacunku dla artystów.
Opowiedział też jakie kary grożą za ściąganie i sprzedawanie nielegalnych wydawnictw.

Mietall Waluś / Fot. Michał KusiakO swojej miłości do muzyki opowiadał Sławomir Pakos, który zajmuje się wydawaniem muzyki alternatywnej. Z procesem tworzenia wydawnictwa muzycznego zapoznał zebranych muzyk, pochodzący z Mysłowic - Mietall Waluś, który grał i gra w zespołach: Delons, Skowyt, Kurtyna, Negatyw, Lenny Valentino i Penny Lane.

Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał upominek - płytę CD zespołu Druga strona lustra, pt: Fundamental/Propaganda. Na krążku można posłuchać muzyki reggae.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Są zespoły muzyczne które sprzedają własna muzykę przez internet ceny są co łaska jak do tej pory dobrze na tym wychodzą no i oczywiście koncertują nasi muzycy siedzą w studiach i ich twórczość jest mizerna ale pieniądze chcą mieć takie jak inni renomowani muzycy światowej klasy .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.