Facebook Google+ Twitter

Sosnowiec: Trwa rozbudowa Centrum Informacji Miejskiej

W jakim celu rozbudowuje się w Sosnowcu Centrum Informacji Miejskiej wiedzą tylko wtajemniczeni. Przypomina to sytuację z kultowego filmu "Miś", w którym nikt oprócz wtajemniczonych nie znał przyczyny postawienia wielkiego misia.

Jak widzimy duch Barei ciągle żywy. W Sosnowcu rozbudowuje się właśnie Centrum Informacji Miejskiej - i podobnie, jak nikt oprócz wtajemniczonych nie wiedział po co jest filmowy miś, tak samo niewielu wie, po co jest nowy CIM w Sosnowcu.

W Sosnowcu trwa nabór osób do rozbudowywanego ponad miarę i ponad istniejące potrzeby, nowego Centrum Informacji o Mieście. Dotychczas punkt informacyjny funkcjonował od blisko 10 lat "w obsadzie" 1-osobowej, zaspokajając potrzeby informacyjne mieszkańców i przyjezdnych. Od jakiegoś czasu trwały przygotowania do rozbudowy personalno-etatowej placówki oraz do zmiany lokalu. Posłużono się nawet prowokacją dziennikarską, aby dostarczyć dowodów i argumentów, aby "udowodnić" konieczność rozbudowy placowki.

Obecnie trwa gorączkowe poszukiwanie pracowników przy zastosowaniu nader wyszukanych kryteriów rekrutacji, rozbudowuje się powierzchnia lokalowa itd. Wszystko to generuje koszty. Wzorem filmowego, kultowego misia, mało kto, oprócz decydentów i inicjatorów zmian, wie po co ten CIM, podobnie jak nikt oprócz zainteresowanych nie wiedział i nie miał wiedzieć, po co jest Miś.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Riki Tiki ma 100% rację

Komentarz został ukrytyrozwiń
Riki Tiki
  • Riki Tiki
  • 30.09.2010 20:53

No jak to po co? Bo wybory się zbliżają!!! Wtajemniczeni wiedzą, że jedna z osób pracujących będzie pochodzić z Katowic. Ciekawe, co z ludźmi z Sosnowca? Zapewne do Urzędu Pracy. Ci ze Śląska pewnie mają większą wiedzę o naszym mieście. Mamy tylko nadzieję, że jak władza się zmieni, to ograniczą zatrudnienie w jednostkach samorządu. A w mieście będzie w końcu praca dla Sosnowiczan. Poza tym czy ktoś się zastanowił nad faktem, że pięć osób będzie siedziało w jednym miejscu od 10.00 do 18.00. biorąc pod uwagę soboty, gdzie wystarczą dwie osoby, które odbiorą pewnie dzień wolny w poniedziałek, to i tak chory pomysł. Sosnowiec potrzebuje zmian na leposze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.