Facebook Google+ Twitter

Sosnowiec: VIII edycja studiów podyplomowych ochrony bezpieczeństwa informacji

Współautorzy: Barbara Podgórska

W Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach, Uniwersytetu Śląskiego zainaugurowali kolejny rok akademicki studenci Studium Podyplomowego „Ochrona informacji niejawnych i administracja bezpieczeństwem informacji”.

 / Fot. Adam K. PodgórskiPrzed 8 laty inicjatorem pierwszych tego typu studiów w Polsce na Uniwersytecie Śląskim, był płk rez. Mieczysław T. Koczkowski, prezes zarządu Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych. Przekonuje on, że zagadnienie odpowiedniej ochrony przed dostaniem się informacji niejawnych w ręce osób nieuprawnionych, wymaga specjalnej troski. Studia te są wspierane od samego początku przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Pouczający jest casus wycieku ogromnej ilości tajnych akt z amerykańskich operacji w Iraku. Wprawdzie coraz mniej informacji nosi gryf, jak się żartobliwie mawiało ”tajne łamane przez poufne”, ale nadal są wiadomości i dane, które trzeba strzec z ogromna uwagą i poświęcaniem.

 / Fot. Adam K. PodgórskiWłaśnie dlatego 5 sierpnia br. znowelizowano ustawę o ochronie informacji niejawnych, która zacznie obowiązywać od 2 stycznia 2011 r. Zagadnienie to nabiera też szczególnego znaczenia przed prezydencją Polski w Unii Europejskiej, którą obejmujemy od 1 lipca przyszłego roku.

Wykład inauguracyjny na temat: "Ochrona danych osobowych w Unii Europejskiej na tle  / Fot. Adam K. Podgórskiświatowych standardów ochrony prywatności" wygłosił Wojciech R. Wiewiórowski, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Studia podyplomowe przygotowują kadry zarządzające informacjami niejawnymi w nowych realiach prawnych i środowiskowych. Mają charakter nieomal elitarny i są prowadzone innowacyjnymi metodami przez wykwalifikowanych wykładowców, teoretyków i praktyków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Pozdrawiam i winszuję dotychczasowego dorobku, i czekam na jeszcze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To bardzo milo slyszec takie slowa. Nie wiemy tylko, czy inni tez by tego pragnęli. Uklony!

Komentarz został ukrytyrozwiń

To już jubileuszowy, czterechsetny materiał! Pani Basiu, Panie Adamie - gratuluję! I oczekuję, wręcz rządam kolejnych 400 artykułów i galerii!
Miłego!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.