Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5712 miejsce

Sosnowiec: XV lat koła policyjnych emerytów i rencistów

Piętnastą rocznicę utworzenia świętowali w czwartek, 19 lutego członkowie i sympatycy Koła nr 21 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Sosnowcu.

 / Fot. Adam K. Podgórski
Uroczysta akademia odbyła się w restauracji „Okrąglak”, w obecności sztandaru Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Katowicach. Poprowadził ją Wiesław Ławecki.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Sosnowiecki jubileusz zapoczątkował jednocześnie łańcuch uroczystości, które będą się odbywały w całym kraju, z okazji obchodów XXV rocznicy SEiRP.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Koło Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Resortu Spraw Wewnętrznych Rzeczpospolitej Polskiej - taka nazwę nosiło stowarzyszenie uprzednio – istniało w Sosnowcu epizodycznie w latach 1993-1995. Reaktywowano je 15 lutego 2000 roku. Od tego czasu prowadzi owocną działalność organizacyjną, socjalną, rekreacyjną, kulturalną i patriotyczną, nie tylko wśrod członków, ale i na rzecz mieszkańców miasta i regionu. Stąd udział w akademii Arkadiusza Chęcińskiego, prezydenta Sosnowca i Mateusza Rykały, wiceprezydenta. Przybyli także komendanci jednostek policyjnych: mł. inspektor Andrzej Poprawa, komendant miejski policji w Sosnowcu, mł. inspektor Dominik Łączyk, komendant powiatowy policji w Będzinie, inspektor Artur Klimek, komendant miejski policji w Dąbrowie Górniczej oraz aspirant szt. Włodzimierz Dębski, przewodniczący NSZZ Policjantów w Sosnowcu.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Struktury stowarzyszenia reprezentowali: Antoni Duda, członek Prezydium Zarządu Głównego SEiRP w Warszawie, będący jednocześnie przedstawicielem prezesa ZG SEiRP i prezydenta Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych Rzeczpospolitej Polskiej, Henryk Borowiński, prezes honorowy ZG SEiRP, Piotr Stypa, prezes ZW SEiRP w Katowicach wraz z przedstawicielami prezydium ZW oraz Wilhelm Grudzień, przewodniczący Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej w Katowicach, jednocześnie wiceprzewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Warszawie.

Przybyły też delegacje kół SEiRP z: Dąbrowy Górniczej, Będzina i Zawiercia, delegacje Ogólnopolskiego Zrzeszenia Emerytów i Rencistów z Sosnowca, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Katowic, Sosnowca, Wojkowic Kościelnych, Będzina, Czeladzi, Siewierza i Dąbrowy Górniczej oraz przewodniczącą Demokratycznej Unii Kobiet w Sosnowcu.

Ryszard Mędrzyk, prezesa sosnowieckiego koła, nakreślił rys historyczny i głownie kierunki działania organizacji.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Kilkudziesięciu działaczy uhonorowano okolicznościowym medalem „Za zasługi dla Koła”. Ceremonii wręczania dokonali prezydent Arkadiusz Chęciński, Antoni Duda i Ryszard Mędrzyk. Takimi samymi medalami wyróżniono: Henryka Borowińskiego, Piotra Stypę, Wilhelma Grudnia i Krzysztofa Szalę.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Grupie kolejnych osób wręczono odznaki honorowe Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Katowicach. Aktu dekoracji dokonali: prezes Piotr Stypa i komendant Andrzej Poprawa.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Następnie nastąpiły wystąpienia gości, składających gratulacje i wręczających kwiaty lub okolicznościowe upominki.
Inspektor Andrzej Poprawa odczytał list gratulacyjny od nadinspektora Krzysztofa Jarosza, śląskiego komendanta wojewódzkiego policji.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Prezydent Arkadiusz Chęciński wyrażając słowa uznania za dotychczasowe osiągnięcia zaprosił policyjnych emerytów do współpracy z Centrum Organizacji Pozarządowych oraz tworzoną Radą Seniorów.

Galeria: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/sosnowiec_jubileusz_policyjnych_emerytow_i_rencistow_324757.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Gratulacje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

To pogratulować tak prężnie działającego koła.
Z tego co wiem, zdarza się, że policjanci po odejściu na emeryturę mają problem z przystosowaniem się do „cywilnego świata”. Dobrze, że mają miejsce gdzie mogą się spotkać i spędzać razem czas.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.