Facebook Google+ Twitter

Sosnowiecka górka będzie otwarta w czasie ferii

Miłośnicy białego szaleństwa mocno trzymają kciuki, aby w tym sezonie narciarskim mogli pojeździć na sosnowieckiej górce w dzielnicy Środula.

Górka, która miała być wizytówką miasta i przyciągać narciarzy z całego regionu, od kilku lat nie zapełnia się narciarzami. Jeżdżą jedynie najwytrwalsi, którzy mają wystarczająco dużo energii, by po kolejnym szusie wdrapywać się na szczyt, bo wyciąg orczykowy nie działa. Promyk nadziei zagościł w naszych sercach, gdy władze miasta Sosnowca pod koniec 2010 roku poinformowały o wygranym przetargu na wyciągi i budynki znajdujące się na terenie obiektu - "Tak, to prawda" - przyznał Ryszard Łukawski, wiceprezydent Sosnowca w wywiadzie opublikowanym w Dzienniku Zachodnim - "Wygraliśmy przetarg i udało nam się przejąć większość sprzętu, duży wyciąg i mniejsze elementy, a nawet słupy oświetleniowe"- mówił wiceprezydent.
Do tej pory dzierżawcą górki była spółka Sportowa Dolina 2, jednakże jej kłopoty finansowe uniemożliwiły planowane inwestycje.

Inwentaryzacja sprzętu, sprawdzenie stanu technicznego mają zakończyć się tuż przed feriami zimowymi, aby młodzież mogła korzystać z tej atrakcji. Dla wielu osób to naprawdę dobra wiadomość - młodzież chętnie skorzysta z otwartego na nowo obiektu, tym bardziej, że w okolicy, aby pojeździć na nartach trzeba jechać do Bytomia (gdzie dawny dzierżawca górki ma podobny stok) lub Szczyrku - a na to już nie każdego stać.

W przypadku, gdy warunki pogodowe pozwolą na otwarcie stoku w ferie, sosnowiecki Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży. W dniach od 17-21 stycznia i od 24-28 stycznia dzieciaki będą mogły bezpłatnie skorzystać z wyciągu narciarskiego. W tym czasie będzie również działała bezpłatna szkółka narciarska i co ważne, zostanie bezpłatnie udostępniany sprzęt narciarski (buty, kijki, narty). Dla fanów medalowej Justyny Kowalczyk MOSiR proponuje darmową naukę jazdy na nartach biegowych.

Oby tylko w te ferie pogoda dopisała!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.