Facebook Google+ Twitter

Sosnowieckie Targi SACRO SILESIA

Premierowa edycja Targów dla Kościołów SACRO SILESIA odbyła się w Centrum Targowo – Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu

 / Fot. dla prasy
Premierowa edycja Targów dla Kościołów SACRO SILESIA odbyła się w Centrum Targowo – Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu. Podczas dwóch dni targowych: 21-22 września odwiedzający mogli zapoznać się z innowacyjnymi, energooszczędnymi systemami ogrzewania obiektów sakralnych, jedyną w Polsce wystawą Intarsji a także wziąć udział w seminariach z zakresu renowacji obiektów sakralnych oraz odpowiedzialności cywilnej podmiotów kościelnych.
Expo Silesia organizując wydarzenie jakim są Targi SACRO SILESIA chce ułatwić bezpośredni kontakt osób pełniących odpowiedzialną służbę zarządzania Parafią, oraz innych instytucji o charakterze religijnym z firmami specjalizującymi się w produktach i usługach dla obiektów sakralnych poczynając od etapu projektowania poprzez liczne rozwiązania technologiczne wynikłe w trakcie budowy i remontów kościołów, parafii, domów rekolekcyjnych, a na wyposażeniu kończąc. Stąd w ofercie firm będących wystawcami: usługi i produkty związane z branżą budowlaną, specjalistyczne systemy służące ogrzewaniu obiektów sakralnych, rzeźby, systemy multimedialne do kościołów, wytwarzanie i renowacja naczyń liturgicznych, tabernakula, kompleksowe wyposażanie kościołów, programy do zarządzania cmentarzami, dewocjonalia, turystyka pielgrzymkowa, konserwacja dzieł sztuki i wiele innych.
Patronatu honorowego nad Targami udzielili: JE ks. abp. Wacław Depo – Metropolita Częstochowski, JE ks. abp Wiktor Skworc – Metropolita Katowicki, JE ks. bp Grzegorz Kaszak – Biskup Sosnowiecki, JE ks. bp Tadeusz Rakoczy - Biskup Bielsko – Żywiecki, JE ks. bp Jan Kopiec – Biskup Gliwicki oraz JE ks. bp Andrzej Czaja – Biskup Opolski. Inicjatywę Targów dla Kościołów wsparł również JE Stanisław Kardynał Dziwisz – Arcybiskup Metropolita Krakowski.
Wystawie towarzyszył Salon Renowacji Obiektów Zabytkowych i Sakralnych RENOVATIO, który skupił się wokół najnowszych technologii i materiałów pozwalających na wykonanie prac konserwatorskich i restauratorskich w tym segmencie rynku. Pierwszego dnia Targów odbyło się seminarium „Możliwości i zasady ochrony zabytków sakralnych”,
w ramach którego ks. dr Leszek Makówka – Dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego w Katowicach przybliżył zagadnienia pozyskiwania środków na konserwacje obiektów sakralnych, skanowanie 3D oraz stały system gaśniczy typu FOG w ramach nowych technologii w służbie ochrony zabytków oraz zasady dbałości o zabytkowe wnętrza sakralne. Tego samego dnia odbyło się również drugie seminarium "Odpowiedzialność cywilna podmiotów kościelnych. Najważniejsze problemy. Przykłady zdarzeń i roszczeń." Spotkanie prowadziła p. Barbara Kowalska – broker ubezpieczeniowy z 16-letnią praktyką, współpracująca z Kurią Metropolitarną w Katowicach. Jego tematyka oscylowała wokół odpowiedzialności cywilnej w podmiotach kościelnych, rodzajów szkód, zarysu programu ubezpieczeniowego. Podczas Targów została pokazana po raz pierwszy w Polsce i na świecie nietypowa kolekcja kilkunastu dzieł sztuki o tematyce biblijnej pt. „Obrazy malowane drewnem” wykonana sztuką intarsji przez artystę ebeistę Zbigniewa Rząsę. W tym samym czasie odbły się również Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz SIBEX 2013 oraz Salon BRAMexpo., które uzupełniły tematykę Targów SACRO SILESIA i umożliwiły osobom duchownym zapoznanie z produktami i usługami od momentu rozpoczęcia inwestycji jaką jest obiekt sakralny do jej zakończenia w sposób komplementarny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.