Facebook Google+ Twitter

Sosnowski zawalczy o pas WBC!!!

29 maja na gali w Gelsenkirchen dojdzie do pojedynku o pas mistrza świata organizacji WBC w wadze ciężkiej.

Obrońca tytułu Witalij Kliczko (39-2, 37 KO) zmierzy się z aktualnym mistrzem Europy kategorii ciężkiej, obecnie jednym z najlepszych polskich pięściarzy, Albertem Sosnowskim (42-2-1, 27 KO).

W ostatnich tygodniach mówiło się wiele o potencjalnych rywalach starszego z braci Kliczko. W gronie kandydatów najczęściej przewijało się nazwisko rosyjskiego olbrzyma Nikołaja Wałujewa. Jednak sam były mistrz świata nie był chyba chętny do walki z obecnym posiadaczem pasa WBC w wadze ciężkiej. Ostateczna oferta dla Rosjanina opiewała podobno na 2,5 mln $. „Kamienny Łeb” jednak nie podjął rękawicy i do walki dwóch gigantów wagi ciężkiej nie dojdzie.

Jako kolejnego możliwego rywala dla Witalija wymieniano Kubańczyka Odlaniera Solisa (15-0-0, 11 KO). Niespodziewanie 9 marca w godzinach porannych cały bokserski świat obiegła informacja, że to jednak aktualny mistrz Europy w wadze ciężkiej Albert Sosnowski, będzie rywalem Witalija Kliczko w walce o prymat w organizacji WBC w królewskiej kategorii wagowej.

Niewiele osób spodziewało się, że to właśnie Albert Sosnowski stanie do walki z Ukraińcem. W ostatnich tygodniach wydawało się, że z polskich bokserów szansę walki o pas mistrzowski wagi ciężkiej najszybciej może dostać Tomasz Adamek. Zwycięstwo nad Chrisem Arreolą będzie prawdopodobnie przepustką do walki o pas z Davidem Hayem lub którymś z braci Kliczko. Kwietniowa walka Sosnowskiego z Anglikiem Audleyem Harrisonem (nie dojdzie do skutku ze względu na starcie z Ukraińcem) była zdecydowanie w cieniu pojedynku „Górala”. Wielu ekspertów uważało, że to starcie miało otworzyć Sosnowskiemu drogę do wielkich pojedynków o pasy mistrzowskie najważniejszych organizacji. Jednak szczęście uśmiechnęło się do „Dragona” i na stadionie Schalke Arena stanie on do walki o najwyższy laur w jego bokserskiej karierze.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: boks


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.