Facebook Google+ Twitter

Soundedit 2013 – muzycznie, filmowo i… Kosmicznie?

Piąta odsłona Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit już w październiku. Ruszyły zdjęcia do pierwszej własnej, festiwalowej produkcji filmowej. Ekipa Soundedit przygotowuje dokument o Władysławie Komendarku.

Każda z edycji Soundedit niosła ze sobą coś wyjątkowego: niepowtarzalne koncerty, unikatowe warsztaty, niecodzienne spotkania branżowe i artystyczne. W tym roku jednak organizatorzy postawili również na film.

 / Fot. Materiały prasoweBill Laswell wystąpi z odgrywanym na żywo soundtrackiem do wyjątkowego filmu w reż. Philippa Glassa ”Koyaanisqatsi”. Oprócz tego jednak organizatorzy przewidzieli premierę filmu dokumentalnego wyprodukowanego przez Fundację Art Industry, organizatora festiwalu; „Władysław Komendarek – W Kosmosie zawsze jest dobrze”. Aktualnie trwają prace nad obrazem, a mieszkańcy Sochaczewa (skąd pochodzi kompozytor) okazują wiele pomocy i życzliwości bohaterowi oraz pracującym na planie.

 / Fot. Marcin Nowak/Materiały prasoweWładysław Komendarek był gościem Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit’12. Jego prelekcja wzbudziła wiele pozytywnych emocji, a sama obecność artysty wzbogaciła Festiwal . Niezwykle żywe, za kulisowe dyskusje wybitny muzyk prowadził nie tylko ze swoimi fanami, ale i zagranicznymi gośćmi, np. H. Bendallem, wieloletnim pracownikiem legendarnego studia Abbey Road. Haynd Bendall również potwierdził swoja obecność na tegorocznej edycji festiwalu.

Projekt dofinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje oraz Urzędu Miasta Sochaczew. W pomoc przy pracy nad filmem zaangażowała się lokalna społeczność oraz przyjaciele muzyka.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Władysław Komendarek zostanie uhonorowany nagrodą „Człowieka ze Złotym Uchem” przyznaną za „szczególną wrażliwość muzyczną”. Nagroda zostanie wręczona 26.10 br. podczas uroczystej gali, którą poprowadzi Piotr Metz. Będzie to miało miejsce w łódzkim klubie Wytwórnia, a transmisję na żywo przeprowadzi Program Trzeci Polskiego Radia.

I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką.

Jakim dźwiękiem jest Władysław Komendarek? Jakim dźwiękiem są inni, znamienici gości Festiwalu? Każdy będzie miał możliwość spytać się ich już niebawem osobiście.

 / Fot. Paul Heartfield/Materiały prasowePrzypomnijmy jednak, że w tym roku, w Łodzi, mieście otwartym i tolerancyjnym, hasło „I Am The Sound!” nabierze nowych barw. Z jednej strony pojawi się subtelny i wrażliwy Marc Almond, z drugiej bezkompromisowy w poglądach i postawie John Lydon z Public Image Ltd. Będą to pierwsze koncerty klubowe tych artystów w Polsce. Atmosferę z pewnością podgrzeje pierwszy w Polsce występ legendarnego brytyjskiego zespołu - Six By Seven, który powraca z nowym albumem i nowym perkusistą – Steve’m Hewittem (ex Placebo).

Program Festiwalu:

Piątek 25 Października

Klub Wytwórnia – sala warsztatowa:
10:00 – 19:00 – warsztaty (szczegółowy program warsztatów podamy wkrótce)
23:00 - afterparty

Klub Wytwórnia – sala koncertowa:
20:00 – Six By Seven
21:30 - Public Image Ltd.

Sobota 26 Października

Klub Wytwórnia – sala warsztatowa:
10:00 – 19:00 – warsztaty (szczegółowy program warsztatów podamy wkrótce)
23:00 – afterparty

Klub Wytwórnia – sala koncertowa:
19:00 – Bill Laswell ”Koyaanisqatsi”
20:30 - Gala wręczenia nagród Człowieka ze Złotym Uchem, którą poprowadzi Piotr Metz
21:00 - Marc Almond


Bilety na Festiwal Soundedit są już dostępne w sieci Ticket Pro

Karnet uprawnia do wejścia na wszystkie wydarzenia festiwalowe w tym na warsztaty;
cena od 1 września 140 zł.

Bilety na pojedyncze dni w cenie;
od 1 września 80 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.