Facebook Google+ Twitter

Soviet Rocket Girafee - recenzja gry

Soviet Rocket Girafee to gra wyprodukowana przez studio Armor Games. Rozgrywka skupia się na unikaniu przeszkód i pokonaniu przy tym jak największej odległości tytułową żyrafą.

W Soviet Rocket Girafee pierwszy raz zagrałem ponad pół roku temu, jednak wtedy gra nie wywarła na mnie żadnego wrażenia. Szybko ją wyłączyłem i o niej zapomniałem. Wczoraj całkiem przypadkowo zagrałem w nią ponownie, a po kilku minutach całkowicie zmieniłem o niej zdanie.

Fabuła jest prosta jak drut i dla niektórych może brzmieć trochę drastycznie - w roku 1950 grupa radzieckich wojskowych zakłada na szyi żyrafy obrożę z silnikami odrzutowymi i chce sprawdzić, jak bardzo może się ona rozciągnąć. To widzimy w krótkim wprowadzeniu. Dalej rozgrywka robi się szalona. Gra zaczyna się, gdy jedna ze ścian laboratorium eksploduje niczym w filmie akcji, a żyrafa (a raczej jej głowa i coraz dłuższa szyja) odlatuje coraz dalej.

Gra jest czysto zręcznościowa. Sterowanie nie jest skomplikowane i składa się z dwóch przycisków na klawiaturze - strzałki w górę (skok) oraz strzałki w dół (dopalacz). Skoku używamy do przeskoczenia przez dziury w ziemi. Czasem musimy skoczyć dalej albo przedostać się na wyższe poziomy, wtedy należy wcisnąć strzałkę dwukrotnie lub więcej. Dość często nasza żyrafa będzie zjeżdżać po stokach i nachyleniach - to dobra okazja do rozpędzenia się i zdobycia dodatkowych punktów do końcowego wyniku.

Jeśli mowa o punktach, to otrzymujemy je za wykorzystanie dopalacza, rozpoczęcie przeskoku w odpowiednim momencie i wielokrotne użycie skoku w trakcie lotu nad przepaścią. Czyli praktycznie za wszystko, co robimy.

W lewym dolnym rogu ekranu znajduje się pasek doładowania i pięć ikon ze strzałką w górę. Uzupełnia się on nieustannie, ładuje się szybciej, gdy używamy dopalacza. Im dłuższy będzie pasek, tym więcej ikon ze strzałką w górę podświetli się i więcej skoków możemy wykonać (maksymalnie pięć). Po drugiej stronie jest licznik, pokazujący na biężąco nasz wynik.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.