Facebook Google+ Twitter

Spacer po irlandzkim County Clare

Pogoda, jak nigdy dopisała. Traf chciał, że wybraliśmy się wtedy na małą przebieżkę po okolicy. Można zobaczyć naprawdę kilka imponujących widoków. Wszystkie zdjęcia zostały zrobione w County Clare w pobliżu miejscowości Corofin

1 z 8 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Dysert Castle, wybudowany w 1480 r. przez Diarmuida O'Dea. Mieści się tam niewielkie muzeum archeologiczne. Fot. Piotr Smółka.
Dysert Castle, wybudowany w 1480 r. przez Diarmuida O'Dea. Mieści się tam niewielkie muzeum archeologiczne. Fot. Piotr Smółka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Świetne miejsce. Ech, ta Irlandia... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.07.2008 22:47

Piekne. Piekne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajne miejsce

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli jak rozumiem, główną atrakcją jest możliwość robienia zdjęć z góry. Mam nadzieję, że chociaż jest tam wejście na górny taras ;) My takie obiekty nazywamy "zamek jednorodzinny" i zwykle za wiele się po nich nie spodziewamy ;) Ale jak tym razem przyjedziemy wystarczająco wcześnie, to wejdziemy choćby dla górnej platformy widokowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, zdjęcie zrobiłem z zamku. Sam "zamek" jest maleńki, w sumie to trochę śmiesznie nazywać w ten sposób taki mały obiekt, ale skoro pełni taką rolę w kulturze... Zwiedzanie nie jest drogie więc można się pokusić, choć szczerze przyznam, że wnętrze nie wywarło na mnie dużego wrażenia - praktycznie nie ma żadnych elementów wystroju "zamku", można za to obejrzeć stare artefakty - stare, pożółkłe fotografie, monety, naczynia, prehistoryczne narzędzia, ząb rekina, - miejsce pełni rolę Muzeum Archeologicznego. Miałem niekiedy wrażenie, że poupychano to wszystko, żeby mieć pretekst do sprzedaży biletów... Ale to tylko moje zdanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miejsce ma niezwykły klimat :) Zwiedzaliśmy już opactwa, gdzie był problem, jak zrobić zdjęcie, żeby nie załapał się zakład fryzjerski z lewej czy warzywniak z prawej. Nauczyliśmy się obliczać trajektorie ruchu turystów przemieszczających się w zapełnionych miejscach, tak żeby wyłapać tę jedną sekundę, kiedy w kadrze nikogo nie będzie ;) A tu jest spokój. I przestrzeń. Pamiętam wrażenie, kiedy dotarliśmy tam po raz pierwszy. Odwróciłam się i nagle zobaczyłam, że stoję na wielkiej polanie, przede mną jest piękny wysoki krzyż z postacią kojarzącą się ze św. Mikołajem (w rzeczywistości to też biskup- św.Tola), a w tle, wśród zieleni majaczyły ruiny opactwa. I nikogo tam nie było.

Faktycznie, na zdjęciu 7 jest właśnie ten krzyż. Zrobiłeś je z zamku, prawda? My samego zamku nie zwiedzaliśmy. Twoim zdaniem warto?

Miło nam, że strona Ci się podoba :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

bardzo ładne. uwielbiam te klimaty. chętnie sama bym się tam wybrała, a nie tylko tak na zdjęciach oglądać ;) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miałem dobrą mapę, to i trafiłem;) Do zamku zjechałem po drodze do Parku Narodowego (niebawem umieszczę też kilka fotek z tego miejsca) a stamtąd już poszło jak po maśle. Kilka miejsc musiałem niestety ominąć, z uwagi na grząskie podłoże - niedziela była słoneczna, ale ostatni tydzień bywał strasznie deszczowy. Krzyż w istocie stoi, jest wysoki (możecie zerknąć na niego na zdjęciu 7) - robotników nie było, a dom wyglądał na wykończony.
Gratuluję Wam strony www - bardzo ciekawa, super fotki!
Czy mogę spytać, dlaczego tak cenicie sobie to miejsce?

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Bardzo fajne zdjęcia. Daniel mówi prawdę, uwielbiamy Dysert O'Dea :)

A wysokiego krzyża nie wrzuciłeś tylko do galerii, czy też nie zastałeś go już na miejscu?
Do tej pory mijało się go po drodze do opactwa, ale tam są ciągłe zmiany). O tak to do tej pory wyglądało i szczerze mówiąc mam nadzieję, że nadal wygląda:
http://przewodniki.info/galeria/?g2_itemId=1213

Do kościółka w Rath się dopiero wybieramy. Będziemy tam szukali malutkiej Sheeli Na Gig.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Dla mnie i tak bomba. Dzięki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.