Facebook Google+ Twitter

Spacer po Tallinie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-01-11 21:47

Architektura nadbałtyckiej republiki dzielnie opierała się zapędom projektantów ze Związku Radzieckiego. Może właśnie dlatego w centrum Tallina, do dzisiaj można poczuć kupiecką atmosferę z czasów hanzeatyckich?

1 z 13 Następne zdjęcie
Zdjęcie: "Gruba Małgorzata" (XVI w.) - wieża obronna od północnej strony miasta. Fot. Mateusz Wolski
"Gruba Małgorzata" (XVI w.) - wieża obronna od północnej strony miasta. Fot. Mateusz Wolski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

Mateuszu poszperałam i oto wyniki: w przewodniku Pascala jest napisane tak: ... w przyklasztornej aptece uruchomionej w 1317r. Apteka działa do dzisiaj... - z tego oczywiście nie wynika jednoznacznie czy faktycznie nieprzerwanie, na miejscu w folderze można było przeczytać również, że apteka działa do dziś i że jest najstarsza w Europie choć nie ma w tym folderze słowa o tym by działalność ta była nieprzerwana. Także nie mogę na pewno stwierdzić czy rzeczywiście nie było żadnej przerwy. Jeśli będziesz miał ochotę dalej szukać bardziej precyzyjnych informacji na ten temat to może ułatwi Ci to informacja o tym, że apteka mieści się w klasztorze Franciszkanów, jakby co to życzę powodzenia w poszukiwaniach, pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.01.2008 15:47

Basiu, wrócę jeszcze do aptek i usprawiedliwię się ;-) znalazłem taką informację, że apteka w Tallinie jest jedyną apteką w Europie, która działała nieprzerwanie od momentu swojego powstania. A może apteka w Dubrowniku miała jakąś przerwę w działalności...? Nie wiem, wciąż szukam, uwielbiam takie wyzwania. Jesli miałabyś jakieś informację na ten temat, napisz proszę. Dziękuję z góry.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajne fotki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mateuszu Dubrownik polecam z całego serca bo naprawdę warto:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.01.2008 10:34

Hmmm... rzeczywiście, poszperałem trochę i więcej opracowań uznaje właśnie aptekę z Dubrownika za najstarszą. Do dzisiaj myślałem, że właśnie tallińska apteka jest najstarszą - ale życie jest piękne! - człowiek cały czas się czegoś uczy od innych. Dziękuję Basiu, że zwróciłaś uwagę na ten szczegół. Teraz mam kolejny cel podróży.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z informacji jakie znalazłam w przewodniku i na miejscu w Dubrowniku też wynika, że apteka działa (tzn. działała jak tam była - jest chętnie odwiedzaną atrakcją turystyczną więc nie sądzę by coś się zmieniło) nieprzerwanie od 1317r., początkowo była prowadzona przez franciszkanów, dziś za ladą stali zwyczajnie wyglądający farmaceuci.

Przy okazji sprawy takiej apteki widać jak trudno czasem ustalić co jest najstarsze, największe, najdłuższe itd., ale to są właśnie uroki podróżowania:) pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne piękne galerie z tamtych okolic:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.01.2008 00:42

W zasadzie nie uściśliłem opisu, bo chodziło mi o najstarszą w Europie aptekę, która od momentu powstania działa nieprzerwanie, do dzisiaj.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie zwróciłam uwagi na datę przy aptece, w Dubrowniku jest apteka z 1317r. - jeszcze jakieś dwa lata temu można tam było kupować leki i zioła - nie wiem jak jest teraz, apteka mieści się w pięknym budynku poklasztornym, jak masz ochotę spojrzeć to zapraszam do 5 zdjęcia w galerii: link

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.01.2008 16:49

Ryga też będzie, właśnie przygotowuję opisy do galerii, będzie też Litwa, Rosja i Ukraina. A panorama jest ze wzgórza Toompea. Miesiąc - czerwic, a dokładniej jego koniec.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co? Podobne do hiszpańskiego, Maćku? ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.