Facebook Google+ Twitter

Spacer tunelem czasowym czy budowa zegara słonecznego? Skorzystaj z atrakcji 18. Pikniku Naukowego

Tajniki chirurgii wykorzystującej druk 3D, spacer interaktywnym tunelem czasowym albo budowanie zegara słonecznego to tylko wybrane propozycje z bogatej oferty 18. już Pikniku Naukowego, organizowanego przez CNK oraz Polskie Radio. Stadion Narodowy zaprasza do godziny 20.

Replika bolidu / Fot. PAPTematem przewodnim 18. Pikniku Naukowego jest "Czas", ale nie tylko jego tajniki będzie można zgłębiać w sobotę na Stadionie Narodowym.

Pokazy i doświadczenia naukowe dotyczą niemal każdej dziedziny wiedzy: nauk ścisłych, przyrodniczych i humanistycznych. By nie zagubić się bogatej ofercie, warto sprawdzić na stronie Pikniku Naukowego, gdzie można odnaleźć interesujących nas wystawców i jakie pokazy oferują.

Przy piknikowych stołach CNK będzie można złożyć wstęgę Möbiusa, zbudować prosty model zegara słonecznego, dowiedzieć się, jak mierzony jest czas i dlaczego właśnie tak. Jak wygląda nasze imię zapisane hieroglifami, pismem klinowym, chińskimi znakami i wieloma innymi systemami zapisu języka mówionego - także dowiecie się dzięki ekspertom z "Kopernika". Nauczą Was też "przenikać" przez kartkę.

Polskie Radio pozwoli wcielić się w radiowego serwisanta, reportera czy montażystę, przekonać się, na czym polega proces cyfryzacji dźwięku, a nawet wziąć udział w nagraniu mikrosłuchowiska.

Niezwykle imponującą ofertę naukową proponują goście pikniku. Specjalny hełm umożliwi przeniesienie się do willi w Toskanii i przejażdżkę rollercoasterem po starym zamczysku, zainteresowani medycyną będą mogli poznać tajniki eksperymentalnej techniki chirurgicznej wykorzystującej druk 3D, a pasjonaci zagadek kryminalnych dowiedzą się jak szybko można wykryć ślady krwi na miejscu przestępstwa.

Na Stadionie Narodowym można dziś też zobaczyć replikę najszybszego samochodu świata. Oryginalny bolid Bloohound SSC ma moc 135 tysięcy koni mechanicznych i w ciągu dwóch minut może rozpędzić się do 1600 kilometrów na godzinę. Samochód w przyszłym roku ma przekroczyć prędkość dźwięku i rozwinąć astronomiczną prędkość 800 mil/h (1287 km/h).

Szybki kurs pilotażu helikoptera, wizyta w interaktywnym tunelu czasowym i próba pokonania korytarza bez przecięcia wiązki promienia laserowego - to kolejne propozycje piknikowe. A do tego historia Majów i Azteków, stara Warszawa na mapach, najnowsze odkrycia archeologiczne i dziesiątki innych ciekawostek, które do godziny 20 czekają w sobotę na Stadionie Narodowym.

By trafić do wybranych stanowisk, warto skorzystać z mapy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.