Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

89 miejsce

"Spacerem po Londynie" - przewodnik National Geographic

"Spacerem po Londynie" to przewodnik Sary Calian po stolicy Anglii.

okładka / Fot. Burda KsiążkiW Londynie byłam wiele lat temu na 3-tygodniowym kursie językowym. W tym czasie nie tylko podszkoliłam swoje umiejętności lingwistyczne, lecz także zwiedziłam miasto. Pamiętam, że schudłam wtedy 6 kg, ponieważ smakowały mi jedynie śniadania - tosty z dżemem i czekolada na gorąco. Z obiadokolacjami było już gorzej, ponieważ angielska kuchnia jest dość specyficzna. Niemniej jednak miło wspominam ten czas i chętnie bym wróciła do Londynu. Jest jeszcze wiele ciekawych miejsc, których nie odkryłam. Uświadomiłam to sobie podczas czytania spacerownika Sary Calian.

"Spacerem po Londynie" to przewodnik Sary Calian po stolicy Anglii. Publikacja składa się z 3 części - Lotem błyskawicy, Części Londynu oraz Wskazówki dla podróżnych. Każda z omawianych części miasta zawiera: Opis trasy, Wizytówkę, Tylko w Londynie i Rekomendacje.

Koncepcja przewodnika jest prosta: każda trasa, czy to taka, którą można w całości pokonać pieszo, czy też wymagająca skorzystania z publicznych środków transportu, została naniesiona na plan miasta i opracowana z uwzględnieniem godziny otwarcia poszczególnych obiektów oraz pory dnia, gdy są mniej zatłoczone. Często przechadzki kończą się w pobliżu restauracji lub tętniących życiem nocnych klubów.

 / Fot. Weronika TrzeciakAutorka przedstawiła w swoim przewodniku największe atrakcje miasta, porady bywalca, symbole miasta i niespodzianki, zamieściła mapy z trasami spacerów jednodniowych lub weekendowych - także dla rodziców z dziećmi oraz informacje, gdzie warto zjeść w danej części Londynu. Na końcu znajduje się indeks miejsc, który ułatwia szukanie.

Przewodnik opisuje następujące części Londynu - City, najstarszą dzielnicę; Westminster, z pałacem westminsterskim i pałacem Buckingham; South Bank z London Eye czy Teatrem Globe; Trafalgar Square i Soho z West Endem, na którym mieści się wiele teatrów; od Covent Garden po Lugdate Hill, z plątaniną ulic i zaułków z bogatą historią; Bloomsbury, ze skarbnicami wiedzy British Museum i British Library; Kensington i Kensington Południowy z neogotyckimi gmachami muzeów, parkami i ogrodami oraz bielonymi wiktoriańskimi rezydencjami; Chelsea, Belgravia, Kinghtsbridge, dzielnice skupiające najzamożniejszych mieszkańców oraz Londyn Wschodni, z dawną fortecą Tower of London.

Londyn, założony w 50 r. n.e., jest miastem pełnym tradycji oraz jednym z najbogatszych i najdynamiczniejszych na świecie centrów kulturalnych. Stolica Anglii jest w stanie oszołomić nawet najbardziej doświadczonych turystów, którzy zwiedzili już wiele miejsc na świecie. Co roku odwiedza ją 27 mln ludzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Rekomendacja w najlepszym stylu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.