Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7531 miejsce

"Spacerem po Paryżu" - przewodnik National Geographic

"Spacerem po Paryżu" to przewodnik Pas Paschaliego i Briana Robinsona po stolicy Francji.

okładka / Fot. Burda KsiążkiW Paryżu byłam raz, podczas wycieczki po Francji, Hiszpanii i Włoszech, kilkanaście lat temu. Na Paryż przewidziano tylko jeden dzień, dlatego zobaczyłam najważniejsze obiekty z zewnątrz, zrobiłam zdjęcia i tylko do kilku miejsc zajrzałam do środka. Zdążyłam zgubić portfel ze wszystkimi oszczędnościami, a potem go odnaleźć w swoim bagażu w autokarze (uroki szybkiego pakowania się i zmieniania miejsc noclegów). Następnego dnia czekał na nas Disneyland - też jednodniowy wypad.

A przecież Paryż jest uważany za najelegantszą stolicę świata, nie można obejść się z nim w taki sposób. Miasto to włączy w sobie haute couture z wyrafinowaną kuchnią, wybitnymi dziełami sztuki i niezwykłymi obiektami architektonicznymi oraz romantycznymi kawiarenkami. Z tego względu w Paryżu jest wiele ciekawych miejsc, które warto poznać. Piszą o nich Pas Paschali i Brian Robinson w swoim spacerowniku.

"Spacerem po Paryżu" to przewodnik Pas Paschaliego i Briana Robinsona po stolicy Francji. Publikacja składa się z 3 części - Lotem błyskawicy, Części Paryża oraz Wskazówki dla podróżnych. Każda z omawianych części miasta zawiera: Opis trasy, Wizytówkę, Tylko w Paryżu i Rekomendacje.

 / Fot. Weronika TrzeciakKoncepcja przewodnika jest prosta: trasy opisane w przewodniku wiodą przez najciekawsze zakątki Paryża. Każdą z nich naniesiono na plan miasta i tak zaplanowano, by wypełniła dzień, uwzględniając jednocześnie godziny otwarcia poszczególnych obiektów i pory dnia, gdy są mniej zatłoczone. Często przechadzki kończą się w pobliżu restauracji lub tętniących życiem nocnych klubów.

Autorzy w swoim przewodniku opisali największe atrakcje miasta, porady bywalców, pokazali symbole miasta i niespodzianki, zamieścili mapy z trasami spacerów jednodniowych lub weekendowych - także dla rodziców z dziećmi oraz informacje, gdzie warto zjeść w danej części Paryża. Na końcu znalazł się indeks miejsc, by ułatwić ich szukanie.

W przewodniku skoncentrowano się na następujących częściach Paryża - Wyspy na Sekwanie, czyli La Cité i St.-Louis; Dzielnica Łacińska, w której dawniej dominowały klasztory i opactwa, a dziś jest ośrodkiem muzułmańskich mieszkańców oraz centrum sztuki i kultury arabskiej; St.-Germain i Montparnasse, ze swoją artystyczną atmosferą; Châtelet i Les Halles, który przez ponad 800 lat był głównym targowiskiem spożywczym Paryża; Les Marais i Bastylia, jedno z najstarszych regionów miasta; Luwr i Pałac Królewski, symbolami Paryża - ogrodami Tuileries; Pola Elizejskie, czyli jedna z najsłynniejszych francuskich arterii; Wieża Eiffla i Les Invalides, symbole Paryża; oraz Montmartre, położony na wzniesieniu zwanym La Butte.

 / Fot. Weronika TrzeciakParyż to jedno z niewielu miast, które może się pochwalić tyloma muzeami, zabytkami, ogrodami skupionymi na tak niewielkim obszarze. To idealne miasto do zwiedzenia go w jeden dzień, oczywiście, gdy nie możemy pozwolić sobie na więcej. Najlepiej jednak delektować się nim znacznie dłużej. Jest nazywany Miastem Świateł, a jego magię odczuwa się po zmroku. To miasto mody haute couture oraz prêt-à-porter. Słynie także z targowisk i pchlich targów. Jeśli chodzi o wytworną kuchnię, to w Paryżu mieszczą się legendarne restauracje. Charakterystyczne paryskie specjały to: m.in. kruchy rogalik z kawą na śniadanie, foie gras i zupa cebulowa na obiad oraz ptifurki (małe ciasteczka) na deser.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za polecenie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.