Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7158 miejsce

"Spacerem po Rzymie" - przewodnik National Geographic

"Spacerem po Rzymie" to przewodnik Katie Parli po stolicy Włoch.

okładka / Fot. Burda KsiążkiW Rzymie byłam tylko na jednodniowej wycieczce - podczas mojego ponadtygodniowego pobytu we Włoszech. Zobaczyłam najważniejsze obiekty z zewnątrz, a tylko do kilku miejsc zajrzałam do środka. Moim zdaniem to za mało na stolicę Italii, która ma przecież starożytne korzenie. W Rzymie jest wiele ciekawych miejsc, które warto poznać. Pisze o nich Katie Parla w swoim spacerowniku.

"Spacerem po Rzymie" to przewodnik Katie Parli po stolicy Włoch. Publikacja składa się z 3 części - Lotem błyskawicy, Części Rzymu oraz Wskazówki dla podróżnych. Każda z omawianych części miasta zawiera: Opis trasy, Wizytówkę, Tylko w Rzymie i Rekomendacje.

Koncepcja przewodnika jest prosta: każda trasa, czy to taka, którą można w całości pokonać pieszo, czy to wymagająca skorzystania z publicznego transportu, została naniesiona na plan miasta i zaplanowana z uwzględnieniem godzin otwarcia poszczególnych obiektów oraz pory dnia, gdy są mniej zatłoczone. Często przechadzki kończą się w pobliżu restauracji lub tętniących życiem nocnych klubów.

Autorka w swoim przewodniku opisała największe atrakcje miasta, porady bywalca, symbole miasta i niespodzianki, zamieściła mapy z trasami spacerów jednodniowych lub weekendowych - także dla rodziców z dziećmi oraz informacje, gdzie warto zjeść w danej części Rzymu. Na końcu znajduje się indeks miejsc, który ułatwia szukanie.

Przewodnik opisuje następujące części Rzymu - Rzym starożytny, Od Koloseum do Bazyliki św. Piotra, Od Luteranu do Term Dioklecjana, Od Kwirynału do Via Veneto, Od Placu Hiszpańskiego do Villa Borghese, Od Panteonu do Pizza Navona, Watykan, Od Zatybrza do Janikulum, Od Getta do Tescaccio.

Rzym, założony w VI w. p.n.e., to tak naprawdę dwa miasta. Pierwsze to bastion cesarzy, liczący sobie 2500 lat. Drugie to Watykan, najmniejsze państwo świata, z własną armią i znaczkami pocztowymi. W dodatku, jest to miasto niezwykłe, łączące starożytność z nowoczesnością.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Rzym jest naprawdę piękny i ma niesamowitą atmosferę. Pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że podobał mi się bardziej niż Paryż ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też uznaję zwiedzanie "per pedes", wtedy poza zabytkami można poczuć atmosferę miasta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobra to kocepcja. Najlepiej poznaje się miasto zwiedzając go piechotą. Rzym jest tak pełen zabytków i obiektów do podziwiana i zwiedzania wewnątrz, że nawet jego wieloletni mieszkańcy twierdzą, że nie widzieli wszystkiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.