Facebook Google+ Twitter

Spacerkiem po warszawskiej Pradze

Stolica jednego z większych państw Unii, Warszawa. Wieżowce z metalu i szkła. Przekraczamy jednak Wisłę i znajdujemy się na Pradze. Kilkugodzinny, przedpołudniowy spacerek po tej dzielnicy może niektórych przybyszów mocno zaskoczyć.

1 z 16 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Stare i nowe - to, co możemy często zobaczyć... Fot. Leszek Lubicki
Stare i nowe - to, co możemy często zobaczyć... Fot. Leszek Lubicki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

motyw już tak otrzaskany, że aż nudny... zdjęcia spoko:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety nie podobają mi się te kadry, wszystko na jedno kopytko.
Dla mnie to ciekawe może jest foto3, no ale ta kompozycja...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłem tam tylko kilka godzin więc raczej myślę, że więcej nie ma niż jest :).
Nie byłem na Stalowej nie byłem także na 11-listopada, gdzie w 1980 r. służyłem w wojsku.
Może kiedyś....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szmulowizna, a nie Praga :) na 2 widok z Białostockiej na Siedlecką? Szkoda że nie ma Stalowej..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adamie, starałem się unikać "rzucania artystycznych oskarżeń", w moich zdjęciach czy ich opisach nie ma ocen, krytyki czy czegokolwiek, co mogłoby tak zabrzmieć. Ja tylko przedstawiłem istniejącą rzeczywistość. Zawsze staram się pokazywać to co jest, opisać otaczający nas świat i jednocześnie powstrzymywać się od ocen w sytuacjach, które mogłyby kogoś zranić, bo zdaję sobie sprawę z tego, że nie mam do tego prawa, szczególnie w takich okolicznościach jak wyżej przedstawiona.
Dziękuję za wypowiedzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Ponury świat przedmieść (chociaż warszawska Praga to nie przedmieścia). Ulubiony temat fotografików, którzy w brzydocie dopatrują się piękna. Kontrasty wynikające z zapóźnienia cywilizacyjnego lub, jak kto woli, z braku pieniędzy, są łatwą pożywką dla kronikarzy teraźniejszości. To prosty mechanizm. Piękno najlepiej prezentuje się na tle brzydoty, a brzydota na tle piękna. Dlatego warto szukać takich odniesień. Leszek wybrał Pragę. Jego czarne fotogramy mówią więcej niż słowa. Są skargą, której musimy wysłuchać w pokorze. Są wołaniem, które trzeba usłyszeć. Jednak nie należy zapominać, że łatwiej jest zrobić sugestywne zdjęcie walącej się kamienicy, niż ją dźwignąć z ruiny własnymi siłami. Dlatego rzucając artystyczne oskarżenia trzeba mieć zawsze na uwadze, że dotyczą one ludzi takich samych jak my, tylko że trochę pogubionych w nowych czasach, którym nowy ustrój ofiarował mniej niż się tego po nim spodziewali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

zdjęcie malowniczego kramu nie jest smutne, ale nostalgiczne, ale zdaje mi się, że jakieś zbyt ciemne nikektóre, moze po prostu się nie znam, ale ogólnie opdoba się o czym świadczy fakt, że weszłam w galerię zdjęć (rzadko mi się to zdarza) plus jest

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ojej strasznie smutno, to nie świat który mi jest bliski...zdjęcia bardzo dobre, daje plusa, choć wolałabym, żeby już takich zakątków było coraz mniej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.